Social Progress Index je rebríček, ktorý každoročne zostavuje nezisková organizácia Social Progress Imperative spolu so spoločnosťou Deloitte a ukazuje kvalitu života v rôznych krajinách sveta. A ako dopadlo tento rok Slovensko?Naša malebná krajina sa tento rok posunula o jednu priečku nahor, konkrétne sme sa z celkovo 128 hodnotených krajín ocitli na 30. mieste. Životná úroveň v našej republike je vraj vysoká, nasvedčuje tomu prístup k bývaniu, pitnej vode, hygiena a základné ľudské potreby v porovnaní s ostatnými krajinami.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Naši najbližší susedia Česi sú na 22. priečke, Poliaci sa nachádzajú tesne za nami, na 32. mieste a Maďari sa umiestnili na 37. priečke. Prvé tri miesta tohto rebríčka zabrali Dáni, Fíni a Islanďania. Posledné priečky patria africkým krajinám.

Vzťah Slovákov k menšinám je zahanbujúci

Okrem životnej úrovne sa v rámci štúdie hodnotila i tolerancia obyvateľov voči minoritám. Slováci skončili až na 124. mieste. V oblasti diskriminácie a násilia voči menšinám sme na 62. priečke a z pohľadu tolerancie homosexuálov na 52. mieste. Podobne sú na tom Maďari či Poliaci.

Zdroj: socialprogressindex.com | Foto: pixabay

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk