Život vie občas napísať poriadne divoké príbehy, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani dobrí scenáristi. O tom by vedeli povedať aj dvaja mladí ľudia, ktorí nie sú žiadni fekalisti, ako by sa mohlo podľa nadpisu zdať. Nech sa stane čokoľvek, následne je dobré občas zabudnúť na ego, nebáť sa povedať prepáč a urobiť prvý krok.

Všetko začalo ako veľakrát predtým. Vysokoškolák Marek sa aj s partiou kamarátov chcel odreagovať od každodenných povinností, k čomu im mal pomôcť, ako to už býva, alkohol. Chalani si kúpili nejaké fľaše, potom sa išli zabaviť do podniku. Už v podnapitom stave uvažovali čo ďalej. Marekovi sa už nejako nikde nechcelo ísť, no napokon ho kamoši presvedčili, že chvíľu na blízkej diskotéke prežije. “Čo som mal robiť, partiu trhám nerád a tancovanie ma celkom baví. Nie klasické tance, ale diskotéky mám rád. Tak som sa podvolil,” povedal Marek, ktorý netušil čo sa stane.

pitie alkoholu podla zverokruhu

V ten istý večer sa na diskotéke bavili nielen spomínaní chalani, ale aj mnohé iné partie. Súčasťou jednej bola aj Lucia. “Bola som rada, že som niekde vypadla, moje posledné dni boli hektické nielen v škole, ale aj v robote, na ktorú som mala čím ďalej, tým menej času. Do toho hádky s priateľom,” spomínala na neľahké obdobie sympatická brunetka.
Osudy ľudí môžu spojiť najrôznejšie udalosti či príčiny. Veľa ľudí sa spozná na pracovisku, v školách, pri športe. No aj na diskotékach, kde alkohol pomáha mnohým odbúrať zábrany. Čo je však neraz trošku nepríjemné, je zoznámenie sa s niekým novým.

Aj negatívna reklama je reklama

Marek s kamošmi na diskotéke ešte niečo vypil a ten klasický antivzduch v spolupráci s alkoholom v krvi a divokými pohybmi, ktoré Marek na parkete predvádzal, vyústili do niečoho, čo sa mu síce príliš často nestáva, no občas sa pritrafí. “Pamätám si, ako mi ostalo nevoľno a tak som si šiel na chvíľu sadnúť. Po chvíli mi ostalo fajn a na rad prišlo ďalšie pivo. To sa mi stalo osudné,” poznamenal Marek na margo momentu, ktorý zmenil jeho život. “Asi v polovici piva som chcel ísť späť na parket, no ako som sa zodvihol, zacítil som, že je zle a ponáhľal som sa najkratšou možnou cestou na záchod. Cestu mi komplikovali ľudia, ktorí boli asi úplne všade. Napokon som to kúsok od záchodov nevydržal a pustil. To sa mi stalo snáď prvýkrát v živote, respektíve po prvý raz od jednej chaty, keď som mal tak šestnásť. Vtedy to však skončilo aspoň v tráve,” povzdychol si mladík a dodal: “Tentoraz to bolo stokrát horšie, moje zvratky zasiahli dievča, ktoré aj s kamarátkou kráčali oproti mne.

Top Fakty o alkohole

Nikdy nezabudnem na ten pocit! Ja, konečne odreagovaná a dobre sa baviaca, dopadnem ako nejaká chudera. Špinavá a smradľavá kvôli nejakému ožratému magorovi, ktorý sa ani nekontroluje,” povedala Natália, ktorej kamarátka síce ostala v šoku, no po chvíli sa začala smiať. “Toto sa môže stať len tebe, vždy sa ti niečo prihodí. Raz si sadneš na najšpinavšiu stoličku pod slnkom, inokedy sa okydáš s niečim sama a teraz toto,” Natálii povedala kamarátka, ktorá jej však aspoň pomohla a požičala jej svoju mikinu, ktorú mala so sebou.

Jediné, na čo sa Marek v trápnej, a zároveň nechutnej situácií zmohol, bola fráza “sorry, to som nechcel”. Natália bola v šoku ešte viac a nezmohla sa ani na slovo. Celý incident videl Peťo, Marekov spolubývajúci, ktorý sa snažil situáciu zachrániť, keďže zhodou okolností aspoň z videnia poznal kamarátku “poškodenej”. Dal jej päť eur a povedal: “Je mi to ľúto, z ničoho mu prišlo zle. Vezmite si taxík a choď s ňou domov.” Natália, ktorá mala na rifliach zvratky, sa však spamätala a poslala Peťa, slušne povedané, do preč.

Prišiel ďalší deň a Marek sa od Peťa dozvedel, že pozná kamošku dievčaťa, ktorému pokazil večer. “Nie som bezcharakterný a bolo mi vážne trápne, čo som urobil. Z Petra som si spravil spojku, ktorá mi mala dať kontakt na Natáliu,” poznamenal Marek, ktorý si nešťastnicu vypátral na Facebooku. “Bola to pekná baba, a tak som sa rozhodol napísať jej a minimálne takto sa jej ospravedlniť. Aj keby bola nepekná, urobil by som to, no takto som mal ešte dôvod navyše,” povedal neskôr Marek, ktorý sa však obával nielen reakcie zo strany Natálie, no i jej priateľa, keďže na FB mala “poznámku” vo vzťahu s “XY”.

Na moje prekvapenie mi Natália relatívne slušne odpísala a prijala moje ospravedlnenie. Nakoniec sa mi ju po pár správach podarilo presvedčiť, aby sa so mnou stretla pri obchodnom centre. Sľúbil som jej, že jej kúpim nové tričko aj rifle namiesto tých znehodnotených, pretože sa fakt budem cítiť hrozne,” spomína Marek na prvé “normálne” stretnutie s Natáliou. “Napokon som na Naty minul vyše štyridsať eur, no jej prítomnosť som si užíval,” dodal Marek. “Poďakovala som mu a odpustila. Nie preto, že mi kúpil tie veci, ale preto, že som pochopila, že je to dobrý chalan, ktorému sa to proste v tú noc vymklo spod kontroly, no napriek tomu sa nebál kontaktovať ma. Na tie peniaze som nebola odkázaná. Zarábam si a mám aj celkom dobré rodinné zázemie,” dodala Natália.

Ako ste však zrejme stihli pochopiť, nebolo to naposledy, čo sa Marek s Natáliou stretol. “Napísala mi o pár dní, ako sa mám a neskôr sme si dohodli stretnutie, hoci bola stále zadaná. Bol som zvedavý, čo to povie a ako sa to bude vyvíjať. Napokon, na moje prekvapenie, sa mi Naty začala zverovať s tým, že s priateľom nie je šťastná. Bolo mi trošku nepríjemné miešať sa do kapusty niekomu inému, no pocit, že je so mnou tá kočka šťastná, mi dodal odvahu. Opýtal som sa jej, či sa nechce rozísť, že takto sa stretávať so mnou, zatiaľ čo je zadaná, mi príde zvláštne,” rozrozprával sa Marek, ktorému napokon dala Natália za pravdu a nie príliš fungujúci vzťah ukončila.

par

Odvtedy sme spolu a neľutujem to,” povedala Natália, ktorá však nezabudla dodať, že Marekovi hocikedy vyhodí na oči “presný zásah” z osudovej noci. Marek však so smiechom skočil do reči a dodal: “Nikto dokonalejší ju predsa ovracať ani nemohol.”

Z toho vyplýva jediné. Kde sú sympatie a rozum, tam sa z nepríjemnej udalosti môže stať úsmevná historka, ktorá ľuďom zmení životy.

Foto: Youtube, Facebook