Dlho očakávaný zápas medzi Tysonom Furym a Deontayom Wilderom o titul šampióna WBC v ťažkej váhe priniesol cez víkend fantastické divadlo. Súboj dvoch svetových boxerských hviezd sa síce skončil remízou, no žiadny nudný boj sa nekonal. A Tyson Fury ukázal, že je frajerom nielen v ringu, ale aj mimo neho!

Aj napriek tomu, že Američan Wilder niekoľkokrát poslal Brita Furyho k zemi, ten sa pri svojom návrate do profi ringu nevzdal a neskutočným spôsobom sa dokázal zakaždým pozbierať. Nakoniec z toho bola remíza na body a obaja borci už teraz hlásia blížiacu sa odvetu. V hre je obrovský balík peňazí, no pre Furyho to nie je vôbec žiadna motivácia.Už pred týmto zápasom totiž ohlásil, že celý svoj zárobok venuje chudobným ľuďom a postaví domy pre bezdomovcov.

Vyjadril sa totiž, že nie je žiadnym biznismanom a netúži sa stať miliardárom. Takmer 9 miliónov eur, ktoré za tento zápas zarobil, tak daruje tým, ktorí to najviac potrebujú. Svoje štyri deti totiž stále učí, že si nemajú zvykať na peniaze či slávu svojho otca a chce, aby si každé z nich zarábalo samé. V dnešnom svete športu, kde sa drvivá väčšina veľkých podujatí koná len kvôli zisku, je toto gesto naozaj úžasné. Klobúk dolu!

Tyson Fury vs. Deontay Wilder zostrih

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto|Video: Instagram, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.