Veľa ľudí nerado šoféruje večer a to kvôli zhoršenej viditeľnosti. Iní s tým však nemajú problém alebo o probléme vôbec nevedia. Ako vidíte autá v noci vy? Otestujte sa, či sú vaše oči v poriadku!

Účet na Twitteri, ktorý sa zaoberá neobvyklými faktami, zverejnil zaujímavú fotku. Na zábere vľavo sa môžete pozrieť na to, ako vidia autá ľudia, ktorí trpia vážnym ochorením. Na snímke vpravo je zas zachytené to, ako vidia autá zdravé oči. Ak teda počas šoférovania v noci vidíte to, čo je na zábere vpravo, môžete si vydýchnuť. Ak sa ale skôr zhodujete s fotkou vľavo, čítajte ďalej!

Pokiaľ skutočne vidíte autá počas večerného šoférovania tak ako zobrazuje fotka vľavo, pravdepodobne trpíte astigmatizmom. To je v podstate jedna z najčastejších porúch zraku. V jednoduchosti ide o to, že je vaša očná rohovka zakrivená do oválnej formy, a teda nie je guľatá ako u zdravých jedincov. To znamená, že vidíte kvôli ochoreniu nezaostrene. Často sa táto diagnóza spája aj s ďalekozrakosťou alebo krátkozrakosťou. Prejavovať sa však môže aj inak – napríklad bolesťami hlavy.

Čo teda robiť, ak si myslíte, že práve vy máte toto ochorenie? Nezúfajte, navštívte svojho očného lekára, a ten vám buď odporučí dioptrie či kontaktné šošovky alebo aj čoraz známejšiu operáciu očí, ktorá poruchu môže odstrániť raz a navždy. Každopádne by ste určite nemali šoférovať s takýmito príznakmi, keďže tak môžete ohroziť seba, ale aj iných účastníkov premávky.

Zdroj: Boredpanda.com | Foto: Twitter.com