Do konca základnej časti zostáva tímu Ottawa Senators odohrať 5 stretnutí, do ktorých ale slovenský krídelník Marián Gáborík s najväčšou pravdepodobnosťou už nezasiahne. Zo zámoria sa ozývajú hlasy, že predčasný záver sezóny pre neho môže znamenať i definitívny koniec v Ottawe.

Ottawa Senators je piatou klubovou zástavkou Mariána Gáboríka v NHL, pričom dres kanadského celku obliekol prvýkrát v tomto ročníku po výmene z Los Angeles Kings. Za “Senátorov” odohral 16 zápasov s bilanciou siedmich kanadských bodov za štyri góly a tri asistencie. Momentálne svojmu tímu chýba pre zranenie, ktoré však vedenie klubu zatiaľ nijako bližšie nešpecifikovalo. V zámorí sa ale začínajú objavovať špekulácie, že čas trenčianskeho hokejistu sa v kanadskom hlavnom meste už definitívne naplnil.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Marián Gáborík má s Ottawou zmluvu až do konca ročníka 2020/2021, pričom jeho plat je 4,875 milióna dolárov. Skúsený veterán však, pri všetkej úcte, nepodáva primerané výkony k svojmu finančnému ohodnoteniu. Na vine sú, samozrejme, hlavne zranenia, ktoré slovenského hokejového snajpra sužujú prakticky počas drvivej väčšiny kariéry. Preto je vraj dosť možné, že vedenie Ottawy Senators sa v lete 2018 rozhodne Mariána vykúpiť zo zmluvy a on by sa tak stal neobmedzene voľným hráčom. Ak k takémuto scenáru naozaj dôjde, bude určite zaujímavé sledovať, kam povedú ďalšie hokejové kroky Mariána Gáboríka.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so ŠportovýMagazín.sk, lajknite si ho na Facebooku

Zdroj: Slovaknhl.sk | Foto: Twitter