Jedným z najlepších hokejistov v histórii samostaného Slovenska je bez pochýb náš krídelník Marián Gáborík, ktorý svojou rýchlosťou a čuchom na góly desil súperov takmer dve desaťročia. Teraz však prišli smutné správy z jeho aktuálneho klubu Ottawa Senators. 

Ako extrémne talentovaný mladík začal s veľkým hokejom v materskej Dukle Trečín, neskôr bol najvyššie draftovaným Slovákom v histórii a v zámorskej NHL sa stal skutočnou superstar. Obliekal dres tímov Minnesota Wild, New York Rangers, Columbus Blue Jackets, Los Angeles King a Ottawa Senators.

V profilige odohral 1035 zápasov základnej časti, v ktorých si pripísal na svoje konto skvelých 407 gólov a 408 asistencií. V roku 2014 vyhral s tímom Kings Stanley Cup. Počas uplynulej sezóny bol však z Los Angeles vytrejdovaný do kanadskej Ottawy a práve tento tím teraz zverejnil smutné novinky ohľadom slovenskej legendy.

Marián Gáborík ešte v apríli tohto roku absolvoval operáciu chrbta, pričom rekonvalescencia ešte stále neskoničla. Podľa posledných informácií z tábora Senators Gáborík nezasiahne do kempu pred sezónou, dokonca sa šepká, že vynechá celý ročník 2018/2019. V zámorí sa začína špekulovať, že Marián by nielenže mohol vynechať celú sezónu, ale existuje aj možnosť, že 36-ročného odchovanca trenčianskej Dukly už na ľade NHL nikdy neuvidíme.

Sám hráč sa pred istým časom vyjadril, že by chcel pokračovať v kariére iba v zámorí, kde mu beží kontrakt do roku 2021. Slovenský snajper sa momentálne nachádza v Los Angeles, kde sa s tímom lekárom pokúša o čo najrýchlešjei zotavenie zo spomínanej operácie chrbta. Mariánovi Gáboríkovi želáme skoré udzravenie a dúfame, že pesimistické prognózy o jeho konci v NHL sa nenaplnia. Článok budeme v prípade nových informácií okamžite aktualizovať.

Zdroj: Ottawasun.com | Foto: Facebook, Nhltip.com, Nhl.com