Draft NHL 2016 ukázal Slovensku reálny potenciál našich mladíkov. V minulých rokoch sa bežne Slováci dostávali do NHL po piatich či viacerých hokejistoch. Tento rok sa však nemusíme obťažovať s menovaním hokejistov, ktorých si vybrali kluby NHL. Bohužiaľ. Vybraný nebol ani jeden jediný…Približne dve tretiny hokejistov, ktorých si kluby NHL vybrali, sú z Kanady a USA. To je celkom pochopiteľné. Nestratili sa ani Švédi, Rusi či Fíni. Tých bolo vybratých okolo dvadsať z každej z týchto krajín. Neúspech zažili aj Česi (4 draftovaní hráči).

Kluby NHL siahli aj po jednotlivcoch z Lotyšska, Švajčiarska, Dánska, Nemecka a dokonca i Belgicka! Slovensko sa však nedočkalo. Smutná realita, čo poviete?

Zdroj: idnes.cz | Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba