Obrovská tragédia sa pred pár dňami udiala v Bangkoku. Vo finálovom zápase podujatia WBC Asian Boxing Council si to rozdali dvaja skvelí bojovníci. Jeden z nich však prehral úplne všetko…

Legenda Muay thai Christian Daghio z Talianska mal síce už 49 rokov, no so zápasením sa skončiť ani zďaleka nechystal. Na konte mal viac ako 200 profesionálnych zápasov, vďaka čomu bol obdivovaný fanúšikmi po celom svete. Ten posledný sa mu však stal osudným. V dueli s Donom Pareuangom dostal tvrdý knockout, po ktorom sa už nikdy nepostavil.

Spomínanej situácii však predchádzala Daghiova nezlomná viera v to, že môže vyhrať. Len pár sekúnd predtým bol už odpočítavaný, no dokázal sa opäť postaviť, ale sériu ďalších tvrdých direktov už nemohol ustáť. Rozhodca okamžite zavolal lekársku pomoc a Christian bol prevezený do nemocnice. Mal však tak poškodený mozog, že po pár dňoch v kóme zomrel.

Smrtiaci knockout Christian Daghio

Jeho brat Fabrizio sa pre médiá vyjadril, že takýmto spôsobom by chcel taliansky bojovník umrieť, no žiaľ zanechal za sebou aj manželku a päťročnú dcéru, ktorá ešte nevie, že sa jej otec domov už nikdy nevráti. Fabrizio však všetkým odkázal, že Christian chcel ostať v ringu až do konca svojho života a odišiel ako šampión, keďže získal neuveriteľných sedem titulov majstra sveta. Česť jeho pamiatke!

Zdroj: Sportbible.com | Foto|Video: Pixabay.com, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.