Bez chrbtovej kosti… Inak sa to ani nedá povedať! To, čo predvádza strana SMER-SD za posledné týždne je priam zarážajúce a zrejme s tým nehodlá len tak prestať. Po odchode Mareka Maďariča z postu ministra kultúry, ktorý ako jediný zo SMER-u bol schopný prevziať za smrť novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky nejakú tú zodpovednosť, zostala jeho stolička prázdna.

Hneď sa ako o jeho nástupcovi začalo hovoriť o Erikovi Tomášovi – toho podľa všetkého viacerí umelci rázne odmietajú. Úplne niečo iné ale stálo na stránkach mnohých internetových portálov, ktoré tvrdili, že nový kandidát na post ministra má medzi umelcami veľkú podporu, voči čomu sa však viacerí ohradili. Jedným z nich je aj herec Marek Majeský, ktorý na svojom facebookovom profile zverejnil skutočne zaujímavý príspevok.

Možno neuveríte, no Majeského telefonicky kontaktoval samotný Erik Tomáš a prosil, aby sa o jeho osobe v médiách vyjadroval iba kladne a prezentoval ho ako osobu s pozitívnym vzťahom ku kultúre. To úspešného herca zodvihlo zo stoličky a rozhodol sa, že nebude mlčať. “Treba sa stále ozývať a reagovať. Lebo aj mlčanie je v dnešnej situácii prejavenie názoru. Názoru, že tolerujem myslenie a metódy, aké používajú ONI. A tie metódy sú veľmi nenápadné a plazivé. Ako pokušenie Krista na púšti,” prirovnáva správanie sa našich politikov Majeský, ktorého profilovú fotku zdobí nápis „SOM za slušné Slovensko“.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

“Argumentoval mi hlavne tým, že z jeho strany je to hlavne obrana na vyhlásenie môjho kolegu Riša Stankeho na jeho adresu v Denníku N, kde sa Rišo vyjadril v tom zmysle, že Erik Tomáš nemôže byť kandidátom na ministra kultúry, keď ho nikdy nevidel v divadle. Potom mi vymenoval pár konkrétnych predstavení, ktoré v divadle navštívil. Vyjadril názor, že v tejto turbulentnej chvíli (riešilo sa práve, či padne vláda, budú predčasne voľby) by ani nebolo rozumné prijímať takú zodpovednú funkciu ministra kultúry. Ale veď o týždeň bude všetko inak a potom, keď sa všetko upokojí…. nedopovedal,” píše na svojom Facebooku zaskočený herec, ktorý takéto niečo nečakal ani vo sne. S Tomášom sa pritom stretol len párkrát na futbalových tréningoch, no viac sa k nemu nepriznáva.

Spoločná fotka Majeského s Tomášom z futbalového tréningu

Zdroj/Foto: Facebook