Pri prvom pohľade na fotografie tohto telefónu vám určite neujde jeden najvýraznejší fakt: tento telefón je po dizajnovej stránke dosť silná kópia iPhonu 6-ky. Okomentujeme to slovami Steva Jobsa: „Ak vás kopírujú, asi to robíte dobre.“ :-)

 

Parametre, úložisko

Po rozbalení dostanete do ruky ľahučký, tenučký smartfónik rozmerom taktiež totožný „svojmu vzoru“, teda iPhonu 6 so 4,7“ uhlopriečkou. Poháňa ho 1,3 GHz štvorjadrový procesor a 1GB RAM. Veľkou nevýhodou je vnútorné úložisko o veľkosti iba 8 GB bez možnosti rozšírenia povedzme pamäťovou kartou, no pre nenáročného zákazníka ešte stále vyhovujúce.

FF-Smart-ALL

Kamera

Testovali sme prednú aj zadnú kameru. Pre selfiestov – vás veľmi nepotešíme, predná kamera má síce udávaný parameter 2 Mpx, no jej výslednému fotu by sme dali známku 3 a videu takmer pätorku. O niečom inom je už zadná kamera, s ktorou sa dá urobiť pomerne slušná fotka aj video.

Selfina - prednou kamerou
Selfina – prednou kamerou

Iba jedno tlačítko

Samozrejme, že napriek tomu, že telefón je akási vizuálna kópia iPhonu 6, tak vnútri beží na operačnom systéme Android, konkrétne s dodávanou verziou 4.4.2. Čo bude však pre androiďákov zaujímavosťou – hardvérové tlačidlo pod displejom je iba jedno, tak ako na iPhone, takže bude potrebná trošku zmena návyku používania, no nič dramatické to nie je a všetko funguje ako má a všetko viete ovládať tak, ako keby tam tie tlačidlá boli tri ako je to bežné u Android zariadení.

FF-Smart-fly_front

Hodnotenie

Telefón sme používali asi týždeň a za túto dobu sme nenatrafili na žiadny vážny problém. Vizuálne by sa dal určite vytknúť papierový štítok na zadnej strane o sériovom čísle atď, ktoré asi budete potrebovať pri prípadnej reklamácii, no dá sa, samozrejme, odlepiť. Avšak najväčšou pridanou hodnotou tohto telefónu je, že budete mať „iPhone“ za cenu viac ako lákavú: 179 Euro.

FF-Smart-_back

Zapožičal: FlameFox | www.flamefox.euPREHĽAD RECENZIE
Celkové hodnotenie