Slovensko má v súčasnosti dobrých brankárov požehnane a veľakrát sa stane, že reprezentační tréneri si pri tvorbe nominácie nevedia vybrať. A v zámorskej juniorke to vyzerá tak, že nám rastie ďalšia brankárska hviezda! 

Odchovanec Liptovského Mikuláša Roman Durný sa minulý rok ukázal v reprezentačnom drese Slovenska na juniorskom šampionáte do 20 rokov. Bol našou jednotkou, keď odchytal 4 zo 6 zápasov a stal sa najlepším brankárom turnaja podľa percentuálnej úspešnosti zákrokov (92,9%). V zápase proti silnému výberu USA, ktorý sme prekvapivo vyhrali 3:2, vtedy prispel k triumfu 43 úspešnými zákrokmi.

Práve tieto výkony ho katapultovali do zámoria, keď bol v lete draftovaný tímom NHL Anaheim Ducks v 5. kole z celkového 147. miesta. Ešte predtým však tesne po spomínaných MS podpísal zmluvu s juniorským tímom ligy USHL Des Moines Buccaneers. Tam sa stal hneď jednotkou a aj v tejto sezóne predvádza dobré výkony, keď má za 22 zápasov priemer inkasovaného gólu na zápas 2,48 a percentuálnu úspešnosť 91,7%.

V nočnom stretnutí proti Sioux Fall Stampede predviedol úžasných 40 zákrokov, pripísal si druhé čisté konto v rade a v závere zápasu upravil skóre na konečných 2:0 strelou cez celé klzisko do prázdnej bránky. Tomu hovoríme parádny výkon!

Roman Durný gól

Foto|Video: Instagram/RomanDurný, YouTube