Video, ktorého súčasťou sú známe slovenské raperské stálice, ako napríklad Strapo alebo Čistychov, zaručene nenechá chladným žiadneho fanúšika slovenskej hip-hopvej scény.

A čo sa vlastne stalo? Prečo bol Strapo obeťou únosu? Odpoveď nájdete vo videu.

Hudobný žáner hip-hop (alebo ak chcete rap) je známy svojou nekompromisnou lyrikou a skladaním slov, respektíve rýmov do hudby. Freestyle je neoddeliteľnou súčasťou tejto kultúry a po celom svete sa v ňom každoročne organizujú rôzne súboje – tzv. freestyle battle, počas ktorého proti sebe stoja dvaja raperi a pred svojím súperom a zároveň aj pred publikom musia vypustiť čo najlepšie perly do hudby tak, aby dokázali, že sú lepší, pohotovejší a zaslúžia si väčší rešpekt ako ich súper.

Na Slovensku sa takáto súťaž organizuje pod názvom Restart Freestyle Battle a začína už vo februári tohto roku. Jej vrcholom bude finále, do ktorého sa dostane 16 najlepších freestylerov Slovenska a budú spolu súperiť na známom hudobnom festivale HipHop Žije, ktorý by sa mal konať v júni 2016.

Účasť v porote potvrdili už spomínaní Čistychov a Strapo, spolu s nimi Shomi a Zverina. Ďalšie mená sa možno ešte časom doplnia, každopádne fanúšikovia tohto hudobného žánru by si pri Restart Freestyle Battle mali prísť na svoje.