39-ročný Ladislav Nagy bol posledným aktívnym hráčom z tímu legendárnych “zlatých chlapcov z Göteborgu”, ktorí získal titul majstra sveta v roku 2002. Po dnešnom zápase na MS v hokeji s Dánskom však čaká aj tohto velikána slovenského hokeja definitívna bodka za hokejovou kariérou! 

Od titulu majstrov sveta z roku 2002 uplynulo nedávno dlhých sedemnásť rokov a kto by to bol vtedy povedal, že sa dnes bude Ladislav Nagy lúčiť so svojou kariérou práve v reprezentačnom drese, ktorý mu priniesol najviac radosti. Navyše na domácom ľade košickej Steel Arény, takže krajšia rozlúčka by to bola asi už len s medailou na krku. Aj napriek tomu, že sa tento rok slovenský tím do štvrťfinále nedostal, tak Ladislav Nagy bude mať na čo vo svojej bohatej kariére spomínať.

Nagyov krásny gól na MS 2018

Stál pri historicky prvej medaile slovenskej hokejovej reprezentácie, keď v roku 1999 získal bronz na juniorskom šampionáte vo Winnipegu. Okrem spomínaného zlata z roku 2002 na seniorskom šampionáte získal aj bronz o rok neskôr v Helsinkách. Za Slovensko hral celkovo 8x na MS v hokeji, na jednom Svetovom pohári a jednej zimnej olympiáde. V doterajších 121 zápasoch v slovenskom drese si pripísal 36 gólov a 39 prihrávok.

Jeho prehľad v hre, skvelú strelu a vycibrenú techniku obdivovali aj v zámorí. Legendárny Wayne Gretzky sa o ňom pred rokmi vyjadril, že si sám neuvedomuje, aký by až mohol byť dobrý. Nagyho počas kariéry v NHL však trápili časté zranenia, ktoré ho brzdili, no aj tak v nej zanechal výraznú stopu, keď v 435 zápasoch skóroval 115-krát a na 196 gólov prihrával. Do Európy odišiel podľa mnohých príliš skoro, už ako 29-ročný, a vystriedal kluby v KHL, Fínsku a Švédsku. Svoju bohatú klubovú kariéru nakoniec ukončil troma sezónami v rodných Košiciach. Laco, ĎAKUJEME za všetko!

Ladislav Nagy zostrih

https://www.youtube.com/watch?v=6GWeYlvf5ys&t=385s

Foto|Video: Instagram, YouTube