Pôsobí krehko a dievčensky, zdanie však v jej prípade skutočne klame. 18-ročná Prešovčanka Klaudia Lišková je totiž silná žena, ktorá svojou ľavačkou zdolá nejedného chlapa.K milej tvári tejto športovkyne kedysi patrila nežná dievčenská postavička, no odkedy sa Klaudia venuje armwrestlingu, teda pretláčaniu, jej figúra sa zmenila. Nabrala svalovú hmotu a do jej rúk sa skryla neuveriteľná sila. V chlapskom športe je Klaudia hviezdou. Na svetových majstrovstvách, ktoré sú jedným z najväčších a najťažších šampionátov, získala minulý rok v Bulharsku striebro v ľavej ruke a domov si tak priviezla titul vicemajsterky sveta. V pravačke taktiež siahala na cenný kov, no jediná chyba ju pripravila o medailu a obsadila len nepopulárne štvrté miesto.

Klaudia skúšala bedminton i hádzanú, no nakoniec zvíťazilo pretláčanie rukou. Amwrestlingu sa venuje už päť rokov a celý svoj voľný čas trávi v posilňovni. Samotný zápas síce niekedy netrvá ani sekundu, no príprava je vždy dlhá a náročná. Východniarka vie, že nestačí len hrubá sila, je to aj o rýchlosti a technike. My teda nepochybujeme, že o tejto krásnej Prešovčanke budeme ešte rozhodne počuť.

Klaudia Lišková

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk – TU

Foto: Facebook | Video: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Teo
Riadim sa heslom ,,Ži a nechaj žiť". Ako každý správny Vodnár potrebujem slobodu, neznášam mantinely a obmedzenia každého druhu. Svoj vesmír si neviem predstaviť bez rodiny, priateľov, psa, prírody, kníh, dobrej kávy, postele a počítača. Ak by nebol počítač, postačí aj pero a papier.