Správny Ťah nenesie názov žiadnej kapely, ale komunity mladých chalanov z Levíc, ktorých spojila vášeň k hip-hopu. Benčo je človek, ktorý rozohral story ohľadom projektu a hlavne má na starosti celé jej menežovanie. HeL zastáva rolu rapera, ktorý k svojej práci bezpochyby potrebuje ďalších dvoch členov – MikPa, mixujúceho tie správne beaty, a Stenona, teda hypemana dopĺňajúceho druhý hlas. Aby chalani nelahodili len uchu, ale aj oku, zoskupenie uzatvára posledný parťák Randy Cold, ktorý skupinu riadi z pohľadu directora a designera.

Pozor! Ak ste nová / mladá / začínajúca hudobná formácia, ozvite sa nám na mail [email protected] Radi o vás napíšeme :)

Označenie Správny Ťah vzniklo takmer pred piatimi rokmi, keď ešte na strednej škole chceli Benčo spolu s HeLom ambiciózne preraziť ako raperské duo. Napriek tomu, že im plány nevyšli, myšlienka ostala v hlavách a po čase tomu skúsili dať opäť šancu. Do svojich radov prijali ďalších troch kamošov a pustili sa spolu do tvorby nových vecí. Tie na seba nenechali dlho čakať a chalani sa rýchlo stretli s pozitívnymi reakciami nielen zo strany svojho okolia, ale aj od neznámych ľudí. Stihli sa už objaviť na niekoľkých českých weboch a my sme radi, že ich môžeme predstaviť aj vám.

1925233_435571336573632_685504452_n

Ich najnovší počin sa volá Doktor a hovorí o tom, že každý z nás občas potrebuje doktora(seba). Videoklip k nemu páni natáčali v jednej zo seredských ambulancií. Jej majiteľ im dokonca ukázal, ako sa majú vžiť do role skutočného lekára. Taktiež museli trochu zaimprovizovať a v deň natáčania zháňať priestory. Niektoré zábery sú dokonca natočené pomocou vrtuľníka. Ak by sa vám zdalo, že by ste v klipe zhliadli aj čakáreň, tak ste na omyle, pretože ide o priestory základnej školy v Leviciach :)

10174870_461897833940982_7309520908793697798_n

Na záver dodávame ešte odkaz chalanov pre čitateľov Slovak Man: „Budeme sa snažiť robiť veci najlepšie, ako len vieme, prinášať kvalitnú hudbu a kvalitné projekty, aby na nás Levice mohli byť hrdé. Ak budete mať záujem sledovať prácu Správneho Ťahu, pridajte sa na Facebooku k našim fanúšikom. Týmto sa chceme poďakovať aj magazínu Slovak Man za poskytnutie priestoru a taktiež všetkým, ktorí nás podporujú a držia palce. Pamätajte, že každý ťah je posunom, ale správny ťah je posunom k cieľu.”