Mestá a obce Kráľová nad Váhom, Šurany, Lipník a Nová Baňa sú bydliskami členov kapely RebelSky. Napriek tomu však jej desaťročné korene siahajú do Levíc, kde Ondrej „emsy“ Sirota a bývalý člen Peter Pál založili projekt s rovnomenným názvom s cieľom hrávať prevzaté pesničky. Avšak hneď prvá skladba ich presvedčila o tom, že majú na viac a môžu fungovať ako regulérna kapela. Zo začiatku to skúšali ako tvrdší metalisti, ale pod vplyvom personálnych zmien, ambície napredovať či vidiny účasti na rôznych festivaloch zo svojho štýlu povolili a prešli na pop rock.

Ondrej „emsy“ Sirota má na starosti bicie nástroje a texty, no v súkromnom živote pôsobí už 19 rokov ako hasič záchranár špecialista a vo „voľnom“ čase drhne lavice v rámci externého štúdia na vysokej škole. 19-ročná speváčka, textárka a skladateľka v jednej osobe menom Veronika Šebeňová študuje na pedagogickej fakulte v Nitre a okrem toho taktiež vyučuje spev. Matúš Šurka je gitaristom RebelSky a zároveň pracujúci študent. Aktuálne si užíva na pracovnej dovolenke v USA (pozdravujeme) a na letných akciách ho zastupuje hosťujúci gitarista „Lefty“. Posledným členom je Štefan Coloň, ktorý hral v priebehu 20-tich rokov vo viacerých kapelách a v súčasnej dobe pracuje ako zvárač v Mochovciach. Táto zmeska ľudí, a najmä dvaja textári, medzi ktorými je generačný rozdiel, dodávajú skladbám rôznorodosť a pohľady na svet z odlišných strán.

veronika-š.

RebelSky počas svojej existencie absolvovali množstvo koncertov nielen na Slovensku, ale aj Poľsku, kde našu krajinu reprezentovali na medzinárodnom festivale v Skierniewiciach. Okrem toho mnohokrát predskakovali kapelám ako Desmod, Tublatanka, Horkíýe Slíže a taktiež stáli na jednom pódiu so svetovými menami Edguy a Guano Apes na našom najväčšom metalovom festivale v Snine. Zakladateľ kapely Ondrej je dnes veľmi rád, že pred dvomi rokmi, po tom, ako kapelu opustili všetci pôvodní členovia, nesklopil uši, ale práve naopak, partiu vymenil za nových hudobníkov. Vďaka nim je kapela v najlepšej kondícii a v oveľa vyššom leveli, než bola kedysi.

Pozor! Ak ste nová / mladá / začínajúca hudobná formácia, ozvite sa nám na mail [email protected] Radi o vás napíšeme :)

Chlapci spolu s Veronikou vydali nedávno EP s názvom Tieň, obsahujúce päť skladieb, na ktoré by neskôr radi nadviazali aj CD, avšak len v prípade, ak im z neba spadnú peniaze :) Dovtedy budú určite svojich fanúšikov aj naďalej tešiť koncertmi a snívať o tom, že sa im niekedy s hudbou podarí osloviť rádiá i vydavateľstvá a že raz absolvujú aj oni svoje vlastné turné ako ich kolegovia, ktorým doposiaľ robili predskokanov.

IMG_2609-(1)

Čo sa týka zaujímavosti spájajúcich sa s RebelSky, tak napríklad jej bývalý člen Norbert Neuschle momentálne hráva na basgitare s King Shaolin a s jednou z našich najpopulárnejších speváčok Celeste Backhingam. Ich prvá speváčka Peťa, promovaná ako patologička,  pracuje v Prahe na záchytke ako lekárka a aktuálna speváčka Veronika je zase čerstvá „Superstar Nitrianskych Univerzít“.

Na záver by sme vám od partičky RebelSky radi predstavili singel Tieň, ktorý jej členovia považujú za „najspoločnejšií“. O text sa postaral Emsi, o hudbu Veronika, ale konečný výsledok je dielom všetkých.

A odkaz pre čitateľov Slovak Man? „Pozdravujeme  všetkých čitateľov  Slovak MAN!!!!!! Budeme sa tešiť, ak nás niekto z čitateľov osloví aj prostredníctvom sociálnej siete, kde máme svoj profil alebo cez adresu www.bandzone.cz/rebelsky. Radi zavítame a prídeme zahrať naozaj hocikam. :)”