Home MIX Slováci zúria: Ceny energií už o pár dní výrazne stúpnu!

Slováci zúria: Ceny energií už o pár dní výrazne stúpnu!

0
Slováci zúria: Ceny energií už o pár dní výrazne stúpnu!

Opäť si siahneme hlbšie do peňaženiek. Ceny plynu a elektriny budú v najbližšom období opäť stúpať a to celkom výrazne. Za plyn si viac priplatíme už od decembra a elektrická energia zdražie od nového roka! 

Tieto zmeny prichádzajú najmä z dôvodu, že ceny energií na burze sú v poslednom období omnoho vyššie ako roky predtým. Rok 2018 je znamenitý v tom, že cena elektriny je na trhu najvyššia za posledných osem rokov. Oproti minulému roku je jej hodnota až o 30% vyššia. Doplatia na to samozrejme samotní spotrebitelia a to aj u nás na Slovensku.

Od decembra sa ceny plynu v domácnostiach zvýšia podľa rozhodnutia SPP o 6% a za dodávku si priplatia viac aj malé podniky. S elektrinou je to ešte horšie a jej cena sa môže podľa niektorých informácií zvýšiť až o 10%. Posledné slovo bude mať však v tomto prípade až Štátny regulačný úrad, ktorého hovorca sa pre Hospodárske noviny vyjadril, že sa budú aj napriek vzniknutej situácii snažiť zabezpečiť optimálne koncové ceny pre naše domácnosti. Pravdou však je, že zdražovaniu sa pravdepodobne nevyhneme.

Zdroj: HNonline.sk, Pluska.sk | Foto: Pixabay.com