MS v hokeji sa blížia raketovým tempom a do ich začiatku zostáva už len zopár dní. Stávkové spoločnosti majú svojich jasných favoritov na titul, no Slováci medzi nimi nie sú! 

Už dávno sú preč časy, kedy Slováci chodili na MS ako jeden z horúcich favoritov na boj o medaily. Veď v roku 2005 sme boli na treťom mieste prestížneho rebríčka IIHF, zatiaľ čo teraz uzatvárame prvú desiatku poradia za Nórskom. Do štvrťfinále MS v hokeji sme sa navyše nedostali už od roku 2013 a aj tento rok nás čaká tuhý boj o postup zo skupiny ďalej, o ktorý by sme sa mali biť najmä s Nemeckom, Dánskom a Francúzskom.

39-ročný veterán Ladislav Nagy sa na MS bude lúčiť so svojou bohatou kariérou.

Aj preto je kurz na celkové víťazstvo našej reprezentácie v najznámejšej slovenskej stávkovej spoločnosti na hranici 35. Rovnaká kurzová hodnota je vypísaná aj na to, že naši hráči skončia vo svojej základnej skupine na chvoste poradia a vypadnú z elitnej kategórie svetového šampionátu. To, že sa Slováci po 6 rokoch dostanú konečne do play-off, je ohodnotené kurzom 1,85, čo je vzhľadom na výkony v posledných rokoch a aj v tohtoročnej príprave celkom odvážne.

Fanúšikovia totiž vedia, že veľkým problémom našich je najmä strieľanie gólov a obavy z toho, že to bude aj tento rok hlavná príčina neúspechu, sa každým ďalším prípravným zápasom iba zvyšujú. Aj napriek tomu je kurz na náš postup medzi štyroch najlepších, čiže do semifinále, vypísaný na 6,50. Odpovede na tieto otázky prinesú už najbližšie dni a týždne, počas ktorých Slovensko zachváti hokejová horúčka. A my prajeme našim chlapcom veľa úspechov!

Tomáš Tatar bol najproduktívnejším Slovákom v tejto sezóne NHL. Potiahne náš tím k úspechu?

Zdroj: Nike.sk | Foto: Instagram, YouTube