Napriek tomu, že sa Slovensku dnes podarilo zdolať USA v poslednom zápase základnej skupiny Majstrovstiev sveta pomerom 3:2 po predĺžení, na postup to nestačilo. Naša reprezentácia totiž bola v pozícii, kedy potrebovala body tri. 

Tento fakt na internete okamžite vyvolal poriadne rozsiahle diskusie, do ktorých sa zapájajú nielen naši fanúšikovia, ale aj susedia spoza rieky Moravy. A zatiaľ čo väčšina z nich Slovákom priala postup, poniektorí sa na nešťastnom konci našej reprezentácie v petrohradskej skupine poriadne bavia. Komentáre ako „Maďari letia domov,“ respektíve „Slovensko získalo na týchto MS titul multikultúrnej krajiny. Vypočulo si hymny takmer všetkých krajín,“ tak nie sú výnimkou. Vo facebookových diskusiách sa objavujú provokačné reakcie ako „Možno si to skúsite o niekoľko rokov s Afrikou a Čínou.“ alebo „Mali ste si to radšej skúsiť na Xboxe.“

Portál extra.cz dokonca našu reprezentáciu označil ako „najhorší tím na šampionáte, ktorý hrá tragicky a nič iné ako odchod domov si ani nezaslúži.“ Podobné príspevky by sa dali na internete vyhľadávať azda aj do rána. Ide tak o poslednú bodku za provokáciami, ktorými nás západní susedia obdarovávali po celý turnaj.

Martin Reway po MS 2016 a jeho výkonoch

https://www.youtube.com/watch?v=g3oBvIjcStg

Narozdiel od nás, Česko ovládlo svoju skupinu a so stratou troch bodov postúpilo medzi elitnú osmičku. Už teraz je jasné, že sa Česká republika stretne v štvrťfinálovom súboji práve s naším dnešným súperom, USA.

Zdroj: Youtube.com | Foto: Post-Gazette.com