Energia, dobrá nálada, tanec, leto, festivaly… to všetko sa nám spája so skladbami od kapely Polemic. Inak tomu nie je ani pri ich najnovšom singli Poď s nami, ktorý vás jednoducho zdvihne zo stoličky a prinúti tancovať. 🙂

Slovenská SKA kapela Polemic má na konte novú skladbu Poď s nami, ku ktorej zverejnila aj originálny videoklip. V ňom si členovia vyskúšali rolu účinkujúcich v talentovej šou, kde každý jeden z nich predviedol svoje vlastné číslo. V porotcovských kreslách tentokrát zasadli Adela Banášová, Zuzka Smatanová a zvukový majster, producent a muzikant Peter Sanchez Saniga, ktorí sa videoklipovej úlohy zhostili naozaj bravúrne. „Bol to veľmi rozporuplný pocit, pretože nám bolo nakázané, aby sme sa tvárili znechutene a aby sme ich rušili, ale mne sa veľmi páčili, takže, išla som vlastne proti sebe,“ so smiechom prezradila Adela. Hoci mala stále nakázané stláčať proti svoje vôli červené tlačítko, úloha kata padla aj tak na speváčku Zuzanu Smatanovú, ktorá mala byť na súťažiacich najprísnejšia. „Za takúto prísnu porotkyňu som bola prvýkrát. Veľmi ma to bavilo, v porote sme boli vo výbornej zostave,  mali sme výborných súťažiacich a bolo to naozaj veľmi vtipné!“

Najväčšou čerešničkou na torte je určite vymetač všetkých televíznych šou Ivan Kandráč, ktorému patrí takmer polka celého videoklipu. Odbornú porotu spolu s obecenstvom zaujal najviac a vďaka svojej súťažnej skladbe od kapely Polemic Komplikovaná si vyslúžil hviezdny aplauz i standing ovation. Spevom textu, ktorému zrejme rozumie len on, tak zatienil všetkých členov Polemicu a stal sa absolútnym víťazom súťaže.

Vtipného videoklipu sa zhostil Marek Mackovič zo spoločnosti Filmpark, ktorý je autorom aj videa k songu Dáma. Pri finálnej verzii scenára však spolupracoval s Jánom Gorduličom, s ktorým vytvorili zábavné postavy pre všetkých členov kapely – imitátora Michaela Jacksona (Petko), mystického kúzelníka (Bejzo), synchronizované disko-korčuliarske duo (Mickey a Píter), cvičiteľa zvierat (Shefko), maliara (Lubenko), gymnastu so švihadlom (Pepe) či multitalentovaného multiinštrumentalistu (Mireček).

Okrem už spomínaných známych osobností sa vo videoklipe v pozícii moderátora objavil Jaro Slávik, ale aj herečky Miška Čobejová, Daniela Mackovičová či spevák Braňo Jobus.