Obrovská kapsula bola vyvinutá, aby chránila ľudí počas katastrof. “Kapsula prežitia” by mala odolať  napríklad aj tsunami, ochrániť počas zemetrasenia či hurikánu. Lenže ak niekto trpí klaustrofóbiou, má smolu.

Možno vyzerajú trochu smiešne a hračkársky. Opak je však pravdou. Počas prírodných katastrof ako zemetrasenie, prílivové vlny tej najväčšej intenzity či počas hurikánov existuje len málo miest, kde sa človek môže bezpečne schovať. A preto prišlo viacero spoločností (samozrejme, že USA a Čína) s nápadom vyrobiť takéto “kapsule prežitia”.

kapsula prežitia

V podstate ide o osobný bezpečnostný systém, ktorý môže mať viacero veľkostí (od dvoch až po desať ľudí). “Kapsula prežitia” je vodotesná, dokáža plávať, poskytuje prívod vzduchu na 1 hodinu pre 1 osobu, odoláva ostrým predmetom a je vybavená samovyrovnávacím systémom (aby pasažieri vo vnútri neplávali hore nohami). Kapsula je vyrobená z tvrdeného hliníka a má vodotesné dvere, dve malé okná, bezpečné sedenie so štvorbodovými ochrannými pásmi a tiež úložný priestor.

Záchrannú guľu navrhli leteckí inžinieri, ktorých cieľom bolo urobiť ju čo najodolnejšiu a najbezpečnejšiu, tak aby poskytla najlepšie šance na prežitie počas prírodných katastrof. Víziou spoločnosti je ich použitie aj v školách, v podnikoch a inde… Otázka je, kto ich zaplatí?

Zdroj: Dailymail, Youtube |  Foto: YouTube