Slovenskí hokejisti sa síce už po šiestykrát v rade nedostali do vytúženého štvrťfinále na MS v hokeji, no svojimi výkonmi bezpochyby strhli celý národ. Drvivá väčšina fanúšikov a odborníkov to pripisuje najmä prínosu kanadského kouča Craiga Ramsayho. Tomu sa však po tomto turnaji končí zmluva a podpísanie novej je zatiaľ v nedohľadne! 

Tisíce nadšených fanúšikov na štadióne v Košiciach a milióny ďalších pred televíznymi obrazovkami. Posledné dva týždne patria na Slovensku jednoznačne hokeju a sledovanosť našich zápasov trhala historické rekordy RTVS. Môže za to skutočnosť, že sa svetový šampionát konal u nás doma, ale najmä to, že Slováci hrali po dlhých rokoch hokej na svetovej úrovni.

Aj napriek trpkej príchuti ďalšieho neúspechu v podobe toho, že skončíme mimo vôd play-off treba povedať, že herný prejav, aký naši hokejisti predvádzali, by sme u nich chceli vidieť aj v budúcnosti. Najväčšie zásluhy má na tom určite 68-ročný kanadský tréner Craig Ramsay, ktorý dokázal, že aj bez veľkých svetových hviezd sa dá hrať tak, aby mohli fanúšikovia reprezentantom ďakovať za krásny výkon aj po prehratom zápase. S blížiacim sa vypršaním jeho kontraktu sa však naskytá otázka, či Ramsay pri kormidle tímu zostane.

Slovenskí hokejisti dokázali po rokoch svojimi výkonmi opäť strhnúť celú krajinu.

Samotný Ramsay sa pre médiá vyjadril, že nad pokračovaním sa zatiaľ nezamýšľal a jediné, čo rieši ohľadom svojej budúcnosti, je najbližší zápas proti Dánsku (dnes o 16:15), ktorým uzavrieme svoje účinkovanie na turnaji. Väčšina fanúšikov aj hokejových odborníkov si však praje, aby Kanaďan vo svojej rozrobenej práci pre slovenský hokej pokračoval, a podobnú možnosť Ramsay pripustil vyjadrením, že vždy bude ochotný pomôcť.

Fanúšikom teda nezostáva nič iné iba čakať na to, ako sa situácia vyvinie. V súčasnosti je však na Slovensku málo skúsených trénerov, ktorí ešte pri reprezentácii nepôsobili a mladí začínajúci sa môžu ešte od kouča Ramsayho kvalít mnoho priučiť. Na pohľad sa takisto zdá, že často spomínaný zámorský systém našim hráčom vyhovuje a v budúcnosti by slovenskému hokeju mohol priniesť aj väčšie úspechy.

Veľká časť hokejovej verejnosti dúfa, že Ramsay pri našej reprezentácii ostane aj v najbližších rokoch.

Foto: Instagram/Hockeyslovakia, YouTube