Roger Federer sa napriek tomu, že má už 35 rokov, stále drží v absolútnej svetovej špičke. Držiteľ najrôznejších tenisových rekordov však momentálne musí zvládnuť a vyrovnať sa s jednou z najhorších správ, aké kedy musel prezradiť svetu.„Som veľmi sklamaný, ale musím oznámiť, že nebudem schopný reprezentovať Švajčiarsko na olympiáde v Riu a tiež, že vynechám zvyšok sezóny. Po zvážení všetkých možností, konzultácii s mojimi doktormi a tímom som urobil veľmi ťažké rozhodnutie – oznamujem ukončenie sezóny. Potrebujem viac rehabilitácie po operácii kolena zo začiatku roka. Doktor ma varoval, že ak chcem hrať na okruhu bez zranení ďalšie roky, čo mám v pláne, musím dať kolenu a telu viac času, aby sa plne zotavili. Je ťažké vynechať zvyšok roka. Malou útechou je to, že som si vďaka tejto skúsenosti uvedomil, aké som mal šťastie, že som mal počas kariéry málo zranení. Moja láska k tenisu, súťaženiu, turnajom a, samozrejme, vám fanúšikom, zostáva rovnaká. Som rovnako motivovaný ako vždy. Plánujem investovať všetku svoju energiu, aby som sa vrátil v roku 2017 silný, zdravý a vo forme,“ informoval rodák z Bazileja svojich fanúšikov na sociálnej sieti.

Fenomenálny švajčiarsky tenista tak navždy ostane bez zlatej olympijskej medaily, ktorá mu chýba ako posledná cenná trofej do zbierky a práve OH 2016 boli podľa mnohých jednou z hlavných príčin, prečo je Federer ešte na okruhu. Roger totižto vyhral všetky grandslamové turnaje, koncoročný turnaj majstrov, Davis Cup, Hopman Cup i štvorhru na olympiáde.

Federer bol na olympiáde už štyrikrát, v roku 2000 bol ešte mladý a takmer neznámy, ostatné tri OH však patril medzi top favoritov. V roku 2004 senzačne vypadol s vtedy 18-ročným Berdychom, v roku 2008 s Američanom Blakeom a pred štyrmi rokmi dostal vo finále výprask od domáceho Brita Murraya. Bohužiaľ, o štyri roky takmer s istotou na okruhu nebude, veď už bude mať 39 rokov.

Olympijský tenisový turnaj tak prichádza o jedného z favoritov, čím sa šanca na zlato zvyšuje u Djokoviča, Murraya, Wawrinku či Nishikoriho.

Zdroj: tenisovysvet.sk | Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba