Šialené! Už dlhší čas sa povrávalo, že sa Chorváti pokúšajú o zostavenie extrémne výkonného elektromobilu Rimac Concept One, ktorý by mal byť schopný na ceste sfúknuť drvivú väčšinu konkurencie. A hoci tomuto tvrdeniu spočiatku nikto neveril, sen tímu konštruktérov sa stal skutočnosťou. 

Keď sa v Chorvátsku stretne na pretekárskom okruhu Ferrari LaFerrari a Tesla model S, potom je každému jasné, že pôjde o súboj poriadne rýchlych a výkonných vozidiel. Ak sa k nim ale pridá aj doposiaľ neznámy chorvátsky elektromobil, mnohí si možno povedia, že ide len o výstrel do tmy a neznámy model nemá proti skvelej konkurencii žiadnu šancu. Omyl!

Na štart sa postavila Tesla s celkovým výkonom 532 koní, Ferrari LaFerrari s výkonom 950 koní a spomínaný chorvátsky Rimac Concept One, ktorý pod kapotou skrýva až 1088 konských síl. V rýchlostnom pretekoch pritom jednoznačne zvíťazil Rimac. V súboji s Teslou nezaváhal ani na sekundu a v opakovanom dueli s LaFerrari nechal napriek obrovskej snahe Taliana aj tak vo svojich pätách. Zdá sa teda, že sa v Chorvátsku črtá vozidlo, ktorým sa bude prepisovať história.

Foto: YouTube.com