Home MIX Gastro a varenie Sezóna opekačiek sa blíži: Nespravte rovnakú chybu ako tento zúfalec!

Sezóna opekačiek sa blíži: Nespravte rovnakú chybu ako tento zúfalec!

0
Sezóna opekačiek sa blíži: Nespravte rovnakú chybu ako tento zúfalec!

Ľudia opäť začínajú vo veľkom vyliezať z brlohov a rôznymi spôsobmi si spríjemňovať pobyt vonku. Jedným z nich je bez pochýb opekačka. Obrovsky užitočnou radou vám pomôžem, ako môžete predísť blamáži a ušetriť si svoje zdravie.

S kamošom sme sa rozhodli, že si deň spríjemníme v lese s atmosférou praskajúceho ohňa a párom špekačiek. Na uhasenie prípadného požiaru boli vo vaku aj 12° horké a penivé hasičáky. Kamarát sa ponúkol, že špekačky zoberie on a správou naznačil, že má nejaké echt nóbl mašiny.

Vyzeral to byť super deň, ale eufóriu vystriedal smútok a hnev. Pri vybaľovaní som totiž čakal na jeho vymakané špekačky. Hneď, ako som zbadal na obale názov známeho britského reťazca hypermarketov, mi pozdvihlo žalúdok. Opatrne som teda začal opekať toto poj****é čudo. O chvíľu sa dostavil finálny výsledok. Na povrchu na uhoľ zoškvarená sračka, pod tým surová a zospodu celá tak na centimeter prasknutá. Mám opečených stovky špekačiek, čiže si môžete byť istý, že vo mne problém nebol. Som ten ražeň s náprahom zaj**al, ak Jan Železný oštep!!! Skúsim to teda ochutnať v surovom stave. Párkrát som to prežul a vypľul, pfuuuujjjj do…

Do rána som mal paranoje, že mi telo zvnútra zasypú metastázy. Pes si, samozrejme, pochutnal, ale aj z toho som mal špinavé svedomie. Hladný som teda pri glganí pivečka čítal info z obalu. Na úvod ma vyfackal nápis – GARANCIA VYSOKEJ KVALITY. Podiel mäsa 80 % bol po predošlej facôčke bomba boxerom na nos. Ak má hento taký podiel mäsa, tak môj k***t je z titánu a vajcia z platiny. Počet éčok, ako vo vrecku lokálneho dílera na dnb párty, v zložení nemohol chýbať. Posledná časť, ktorú som zazrel na obale tejto biologickej zbrane, bola cena. 800 g stálo 4,50 €! U nášho miestneho mäsiara stojí 1 kg super mäsových špekačiek 4 €. (pfffrrrrrrrr)

Romantiku z rána vystriedal teda beznádejný psycho horor a hladný na ceste domov by som za polievku vyf****l aj jeleňa, ktorý sa mihol v kroví. Ale po ďalšej a definitívne poslednej skúsenosti budem toto vyššie opisované hov*o , ktoré sa nehanbí mať pomenovanie špekačka, už len na míle obchádzať!!! Šírte, prosím, preventívne toto posolstvo ďalej, nech sa podobná chyba nikomu z vás a ani ostatným milovníkom špekačiek neprihodí. Možnože časom sa raz a navždy zastaví výroba tohto anthraxu. Za kladné šírenie mojej žiadosti vám vopred ďakujem. Ak poznáte podobné šmejdy z iných obchodov, hodné takisto maximálne na priloženie do ohňa, sem s nimi. Možno ich pôjdem testnúť, spravím videjko a porovnám. Aj keď som si viac než istý, že hore opisovaný bullshit ostane neprekonaný.

Foto: Giphy.com