Moderátor pre stanicu CNN Reza Aslan pri nakrúcaní ostatnej časti svoje reality show Believer zrejme poriadne oľutoval, že chcel nahliadnuť do života sekty kanibalov. Pri návšteve ho najprv pohostili alkoholickým drinkom z ľudskej lebky, no keď prišiel hlavný chod, zvádol by ho asi málokto…

Moderátor CNN Reza Aslan je Iránec a sám je náboženským utečencom. So štábom zavítal do aghórskej sekty, kde bol náčelníkom vyzvaný, aby ochutnal varené ľudské mozgové tkanivo ako súčasť rituálu. Okrem toho mal tvár počas obradu natretú popolom zo spálených ľudských tiel a pil alkoholický nápoj z pravej ľudskej lebky.

O tom, že to veru nebola príjemná návšteva, hovorí aj pasáž, keď na moderátora vodca kanibalov vykríkne: “Odrežem ti hlavu, keď budeš toľko hovoriť!” Aby toho nebolo málo, náčelník si počas natáčania pochutnával aj na vlastných výkaloch, zopár hodil aj po americkom moderátorovi. Ten začal vtipkovať, že možno bolo celé toto filmovanie chybou, no istotne si v tej chvíli prial, aby bol na kilometre vzdialený od kanibalistickej sekty.

Moderátor teraz čelí obrovskej vlne kritiky. Epizóda série s názvom Believer (prekl. Veriaci), vyvolala hrôzu a zdesenie mnohých divákov a nahnevaný odpor všetkých hinduistov žijúcich v Amerike. Tulsi Gabbardová, jediná hinduistka v americkom Kongrese, okamžite zavesila na Twitter: “Som veľmi rozrušená, že CNN využíva svoju moc a vplyv na zvýšenie nepochopenia tohoto náboženstva a vyvoláva strach ľudí z hinduizmu samotného.”

Aslan si ťažkú hlavu z kritiky nerobí, aj keď na jeho nechutný čin reagovali aj americké vedecké kapacity s článkom “Prečo moderátor CNN Reza Aslan nemal jesť ľudský mozog”. Aslan sa ku článku na Twitteri vyjadril len jednou vetou, ktorá ale hovorí za všetko: “Pracovali ste celý život práve kvôli tomuto titulku”.

Zdroj: dailymail.co.uk, Foto | Video: YouTube, cnn.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.