Vedeli ste, že herec Michal Kubovčík pôsobil v mladosti ako dobrovoľník Červeného kríža? Možno práve tento fakt ho inšpiroval k tomu, aby sa zapojil do projektu Krajina záchranárov a v spolupráci s nimi vytvoril sériu videí, v ktorých bude verejnosť učiť, ako zachrániť ľudský život.Aj keď sa Mišo Kubovčík v Baštrngu doposiaľ zameriaval hlavne na žiakov a študentov, ktorým humorným spôsobom približoval inak nezáživné učivo, Sedlácka prvá pomoc má čo povedať aj dospelému divákovi. Prečo? Lebo o živote a smrti človeka rozhodujú niekedy sekundy. Stačí pár základných vedomostí o správnom poskytnutí prvej pomoci, pohotová reakcia a záchranca môže do života vrátiť zraneného, ktorý by inak neprežil.

Predstavte si, že aj 10-ročné dieťa so svojou útlou fyziognómiou dokáže podať účinnú prvú pomoc dospelému človeku. Len musí vedieť, ako na to. Michal Kubovčík, alias zmrzlinár Seprp Oživič, z vás prostredníctvom niekoľkých zábavných videí urobí zdatného záchranára. Pozrite si to úvodné pod názvom BAŠTRNG – SEPRP, pričom groteskná postavička vás bude sprevádzať aj tými nasledujúcimi. :-)

Zdroj: YouTube.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrea
Milujem život, šport, hudbu, zvieratá, prírodu, knihy. Fascinujú ma zákutia ľudskej duše a medziľudské vzťahy. Veľmi rada jem a dlho spím. :-)