Niektoré predmety sa časom stanú bezcennými, ale sú aj také, ktoré zrejú ako víno a každým rokom naberajú na cene. Nemyslíme tým však starožitnosti či vzácne autá. Reč je o pokladoch, ktoré má doma snáď každý a možno ste boháčom aj vy.

V ostatnom čase sa do kurzu vracajú 80-te a 90-te roky a niektoré predmety z týchto hlavne pre Slovensko búrlivých rokov majú dnes cenu tisícok eur! Nepovaľujú sa niekde na povale aj vám?

hotovkaPrečítajte si tiež:
Tie roky 90te: Maxihra, Kuko, Majster N či pevnosť Boyard!

Mobilné telefóny

Vyhodili ste svoju prvú tehlu? Chyba! Napríklad za takú prvú Nokiu, ktorá niesla hrdé meno Mobira Senator, by vám dnes niektorí nadšenci zaplatili aj viac ako tisíc eur!

03_mobira_talkman

Videokazety

Zbierku starých VHS kaziet mal doma snáď každý. Ak sa vám stále váľa niekde hore na povale alebo dole v pivnici, mali by ste ju okamžite zbaviť prachu. Za niektoré originálne videokazety vám filmový nadšenci zaplatia aj 2 000 eur.

cassettes

Gramofónové platne

Gramofóny a platne nie sú v našich domácnostiach úplne bežné už takmer 20 rokov. Hudobných fanúšikov, ktorý si najradšej hudbu vypočujú z vinylu je však ešte stále dosť a tak za niektoré platne môžete zinkasovať slušnú sumičku. Najcennejšia je vraj nahrávka God Save the Queen/No Feelings skupiny Sex Pistols vydaná v roku 1977. Za takýto kúsok by vám nadšenci zaplatili viac ako 10 000 eur. Za veľmi vzácne sa však považujú aj nahrávky od skupín Beatles, Rolling Stones či Madonnina Erotika vydaná roku 1992.

A&M - LTD uk 4 single GSTQ box - box a

Hračky

Slovami odborníka z portálu Toyology Petera Jenkinsona, dopyt po hračkách z 80-tych a 90-tych rokov nikdy nebol vyšší! Dobre speňažíte čokoľvek s motívom Star Wars. Napríklad takú figúrku Boba Fetta, ktorá v roku 1979 stála 60 korún, dnes predáte aj za 15 000 eur! Obľúbené sú aj figúrky z lega, bábiky Barbie a takého funkčného Furbyho predáte za 400 eur.

two-original-furby-toys-from-1998-136395053842003901-141218113051

Hračky z Happy Meal

V súčasnosti existuje niekoľko internetových stránok na ktorých sa obchoduje s hračkami z McDonaldu. Medzi najcenejšie patrí figúrka Super Mária, za ktorú môžete zinkasovať aj 1 000 eur.

maxresdefault

Tenisky

Zdá sa, že tenisky nevýdu z módy nikdy. Ľudia sú ochotní zaplatiť stovky eur aj za dnešné modely a čo potom za limitované edície z 90-tych rokov? Napríklad za tenisky Nike Air Jordan z roku 1994 s prehľadom dostanete aj 1 500 eur a dokonca vôbec nevadí, že sú obnosené!

Schránka 02

Počítačové hry a videohry

Kedysi sme pri hrách na starej čiernobielej obrazovke dokázali presedieť celé hodiny. Dnes už sa deti s málom neuspokoja, a tak sa po starých hrách obzerajú predovšetkým tí, ktorí ich hrávali kedysi. Mimoriadne cenná je prakticky každá hra, ktorú máte na diskete a keby ste náhodou odniekiaľ vytiahli srandu menom Pepsi Invaders na konzolu Atari 2600… Za tento kúsok si prilepšíte pokojne aj o 2 000 eur.

Schránka 01

Zdroj/Foto: philjens.plus.com, home.bt.com, youtube, mondemosaic.com