Možno sa aj vo vašom okolí nachádza dvojica, ktorej vekový rozdiel je o čosi vyšší, ako zvykne byť bežné. Veď nie nadarmo sa hovorí, že láska kvitne v každom veku. No zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo je to tak a čo vidia mladé dámy na starších mužoch?

1. Kariéra

Je všeobecne známe, že ženy vždy viac priťahovali úspešní muži, ktorí sú do určitej miery aj finančne zabezpečení. A práve úspech prichádza postupne s vekom (až na niektoré výnimky), ktorý na dámy pôsobí priam ako silný magnet.

2. Schopnosť viesť diskusiu

Mladšie ženy pokladajú za prínosnejšie viesť rozhovor so starším mužom ako s nejakým svojim rovesníkom. Názory takýchto pánov sú rozhodne vyspelejšie, majú väčší prehľad, viac skúseností i argumentov, a tak je komunikácia s nimi zaujímavejšia a prínosnejšia.

huf1Prečítajte si tiež:
8 dôkazov, že vzťah s mladšou ženou vás totálne zruinuje!

 

3. Pocit bezpečia

Nie je snáď nič horšie, ako keď sa žena nasťahuje k mužovi, ktorý stále býva so svojimi rodičmi. Partnerka sa tak cíti neustále pod kontrolou, bez pocitu súkromia či bezpečia, čo ich vzťah môže len zbytočne vyhrocovať a spôsobovať hádky. Pri staršom mužovi toto nehrozí, nakoľko je už obvykle dostatočne zabezpečený, s vlastným bytom, v ktorom môžu nerušene tráviť spoločný čas.

svokr1

4. Galantnosť

Dnešná generácia už pomaly na tento pojem úplne zabudla a pritom na ženy zdvorilé a distingvované správanie mužov neuveriteľne funguje. Práve z tohto dôvodu dá radšej slečna prednosť staršiemu galantnému pánovi, ktorý jej dá týmto nepatrným, no pritom dôležitým gestom najavo svoj vážny záujem o ňu.

5. Veľkorysosť

Starší muži sú k svojej partnerke tolerantnejší ako tí mladší, ktorým na nej vadí i tá najmenšia chybička, čo môže pôsobiť stresujúco. Žena potrebuje viac voľnosti, aby sa mohla cítiť sama sebou, čo je pri staršom partnerovi rozhodne jednoduchšie.

Rande

6. Kvalitnejšie milovanie

S vekom prichádzajú aj skúsenosti v intímnej oblasti, a teda milovanie so starším mužom je pre mladé dievčiny neodolateľným lákadlom. Presne vie, čo na ženu zaberá a ak k tomu pridá aj viac pozornosti, žena to vždy pozitívne ohodnotí. No a ak sa náhodou dostane pán do pokročilejšieho veku, kedy ho jeho „kamoš“  prestane poslúchať, jednoducho to vyrieši zázračnou modrou tabletkou.

7. Metrosexualita

Tento novodobý pojem je pre väčšinu starších pánov neznámy, a tak uprednostňujú svoju prirodzenosť, ležérnosť spojenú s eleganciou a mužnosťou, ktorá na dámy zázračne funguje. Muž, ktorý trávi v kúpeľni viac času ako samotné ženy, je z ich pohľadu hotová katastrofa.

Foto: Facebook