Nie, toto nie je reklama na produkt, ktorý by chudol za vás. Iba upozornenie, že taký neexistuje a ak si kúpite tabletky za desiatky eur, ktoré v reklame prisahajú, že schudnete bez námahy, dokonca naberiete na svalovej hmote, tak prvotriedne klamú. Jediné, čo funguje, je cvičenie a úprava stravy, žiadne magické, zázračné tablety.

Pred pár dňami som narazil na web propagujúci práve takéto tablety nemenovanej značky. Verte mi, náramne som sa pobavil. Nie som expert na výživu ani cvičenie, ale čo písali tam, naozaj mi rozum postál…

ripped cover

Web obsahoval rozsiahly popis prípravku, jeho geniálne zloženie a skúsenosť jediného náhodne zvoleného užívateľa, pána Rudolfa. Pán Rudolf si objednal tabletky s L-arginínom (čo je L-arginín, sa dozviete neskôr) a hneď od začiatku začal veľmi rýchlo naberať svalovú hmotu. Po dvoch dňoch mal doslova o 2 kg viac svalov. Tie kapsuly nivelovali (tiež vysvetlím neskôr, bude to stáť za to) jeho tuk. Necvičil a jeho vyrezané svalstvo bolo čím ďalej, tým viac viditeľnejšie. Za mesiac vymenil 12 kg nadváhy na 10 kg svalov. Na záver pán Rudolf uistil potenciálnych zákazníkov, že je veľmi spokojný a kapsuly sú úplne bezpečné. No konský!

Prejdime si spolu fakty:

L-arginín je obyčajná aminokyselina, ktorá vám síce prospeje, ale určite nepremení tuky na svaly, ani nič podobné. Navyše sa cena tabliet s L-arginínom pohybuje niekde na 10 % sumy tohto geniálneho produktu.

– nivelácia – pán Rudolf tvrdil, že sa jeho tuky nivelovali. V každej jednej učebnici, encyklopédii, hocičopédii nájdete, že nivelácia je určenie výškového rozdielu medzi dvoma bodmi. To máte akože jeden tuk vyššie ako druhý, a preto ste tlstý? Nemyslíme.

– Pán Rudolf premenil 12 kg nadváhy na 10 kg svalov (odhliadnuc od faktu, že sa jeho nadváha znížila iba o 2 kg a stále má 10 kg naviac), musel by pán Rudolf meniť krv na víno, aby vedel premeniť tuky na svaly. Neexistuje biologický proces, ktorý by to dokázal. Pán Rudolf, ste pán!

fat belly

Zhrňme si to, nemenovaný produkt na nemenovanej stránke, ktorých sú stovky a ľudia ich kupujú, sľubuje, že schudnete, vyrysujete svaly, a dokonca úplne bez námahy. Bez práce nie sú koláče a to naozaj. Nevyhadzujte peniaze za podobné hlúposti, robte veci, ktoré fungujú. Zdravá strava, pohyb, cvičenie. Nie dopovanie sa pseudozázrakmi v podobe tabliet. Dobré ráno lenivci, leto je tu a vy máte stále pod tričkom plávacie koleso. Začnite makať a nespoliehajte sa na zázraky. :)