Svetoznámy herec Samuel L. Jackson a jeden z najlepších hráčov NBA v dejinách Magic Johnson boli na nákupoch v talianskom Toskánsku. Avšak asi nečakali, že si ich Taliani pomýlia s lenivými imigrantmi, ktorí zneužívajú taliansky sociálny systém.Ako si tak páni sedeli na lavičke, postupne sa k ním začali hrnúť fanúšikovia, ktorí si pýtali podpisy a fotky. Veď takúto dvojku na ulici nestretnete každý deň. Pochopiteľne sa tieto fotky začali rýchlo šíriť na sociálnych sieťach, na čom by nebolo nič zvláštne, keby si talianske obyvateľstvo uvedomilo, o koho vlastne ide. Nad tým, čo nasledovalo, len neveriacky krútime hlavou.

Taliansky komik Luca Bottura z jednej ich fotky spravil meme a spustil svoj sociálny experiment. Obrázok sa začal šíriť rýchlosťou svetla a mnohých Talianov priviedol do zúrivosti. Mysleli si totiž, že tí dvaja sú africkí imigranti, ktorí si žijú na tak vysokej nohe, že si mohli dovoliť nakupovať Pradu a Louis Vuitton. A tak sa na adresu dvoch amerických multimilionárov spustila smršť rasistického hatu.

Meme sa dá voľne preložiť ako: “Boldriniovej (predsedníčka talianskej poslaneckej snemovne) ľudské zdroje vo Forte dei Marmi nakupujú v Prade za naších 35 eur (v Taliansku imigranti dostávajú 35 eur na deň). Zdieľajte obrázok, ak ste naštvaní!!!”

Zdroj: independent.co.uk | Foto: facebook.com