Mobilovým svetom otriasa jedna z najväčších káuz v histórii. Juhokórejská spoločnosť po viacerých prípadoch samovznietenia modelu Note 7 telefóny z trhu sťahuje. Výnimkou nie je ani Slovensko. Samsung má hlavu v smútku, pretože jeden z najlepších smartfónov súčasnosti sa stal čiernym Petrom tejto spoločnosti.Výrobcovia špičkových mobilov z Južnej Kórey vkladali do modelov Note 7 veľké nádeje. Nie je sa čomu čudovať, hneď po uvedení zbieral tento smartfón na svoje konto samé chvály. Tak ako aj pri predchádzajúcich modeloch Note, aj teraz išlo o zväčšenú verziu Galaxy S7 edge s multifunkčným perom. Note 7 si pripisoval jednu skvelú recenziu za druhou, veď treba uznať, že ide o fantastické spracovanie dizajnu, výbavy a v neposlednom rade výkonu, čo potvrdila aj recenzia na etrend.sk. Zrazu sa však čosi pokazilo a Note 7 začal vybuchovať, respektíve začalo dochádzať k vznieteniu, a to väčšinou pri jeho nabíjaní.

Na verejnosti sa objavili informácie, že telefón pri výbuchoch spôsobil popáleniny, škody na majetku, dokonca vybuchol v rukách len 6-ročného chlapca. Taktiež zhorel automobil, v ktorom sa smartfón nabíjal a muž, ktorému vybuchol vo vrecku a spôsobil mu tak popáleniny, podal na výrobcov žalobu.

Galaxy Note 7

Spoločnosť Samsung začala okamžite konať, stiahla telefóny z trhu a požiadala zákazníkov, aby si ich prišli vymeniť. Výrobcovia sa vyjadrili, že celosvetovo registrujú 35 prípadov vznietenia, čo je mizivé percento z 2,5 milióna predaných kusov v domácnostiach po celom svete. Napriek tomu spoločnosť neriskuje, pretože problém bol v lítiovej batérii, ktorá za istých okolností vyvolala skrat.

Je naozaj paradoxné, že aj napriek veľkej medializácii tejto aféry a mnohým výzvam firmy, telefón vrátilo zatiaľ len 130-tisíc Američanov, pričom v amerických domácnostiach sa ich nachádza okolo milión kusov. Hrozba vznietenia je naozaj veľká, poškodená batéria je v 90 % smartfónov predávaných v USA.

Náplasťou a obchodným ťahom je v týchto dňoch fáma o rýchlejšom vydaní Galaxy S8. Ide zatiaľ o nepotvrdenú informáciu, ktorej sa domnievajú analytici. Avšak niečo na tom bude, určite by to zachránilo zisky spoločnosti, keď už teraz mnohí po vrátení Note 7 prešli na novinku od najväčšej konkurencie iPhone 7 Plus. Nechajme sa teda prekvapiť, s čím novým príde Samsung, aby zatienil aféru s Note 7. Šepká sa aj to, že v roku 2017 spoločnosť predstaví úplnú novinku – Galaxy X s displejom, ktorý sa bude dať ohnúť na polovicu, či dokonca na tretiny. Ak toto Samsung vytiahne na trh, stopercentne prevalcuje čiernu minulosť Note 7!

Samsung Galaxy Note 7

Zdroj: etrend.sk Foto: Instagram