Výrobcovia mobilných telefónov z Južnej Kórey majú problém. Samsung Galaxy Note 7 sa začal predávať len pred 2 týždňami a už ho sťahujú z trhu. Okrem 6-ročného chlapca, ktorý utrpel popáleniny, je evidovaných ďalších vyše 30 prípadov vznietenia. Väčšina pri nabíjaní zariadenia.

Nedávno si malý chlapec z amerického Brooklynu pozeral na novom Note 7 videá, až tu zrazu mu z ničoho nič telefón v rukách vybuchol. Chlapec bol následne prevezený do nemocnice, kde ho ošetrili a ešte v ten deň pustili domov. Linda Lewis, stará mama 6-ročného dieťaťa, pre server New York Post prezradila, že zo smartfónu šľahali až také veľké plamene, že sa aktivoval požiarny hlásič. Rodina začala okamžite komunikovať so spoločnosťou Samsung, pričom zranené dieťa má z telefónov traumu.

Okamžite si ho nechajte vymeniť

Juhokórejský výrobca naliehavo žiada majiteľov Note 7, aby neváhali, smartfón prestali používať a urgentne ho vymenili. Napriek tomu, že spoločnosť Note 7 z trhu stiahla, prípadov vznietenia pribúda, a tak samotný Samsung zverejnil v sobotu na svojej stránke vyhlásenie: „Žiadame používateľov, aby vypli svoj Galaxy Note 7 a čo najskôr ho vymenili,“ vyjadril sa Koh Dong-jin, muž šéfujúci mobilným zariadeniam. „Expedujeme náhradné zariadenia, aby sme ich mohli poskytnúť používateľom cez výmenný program čo najpohodlnejšie.“ Majitelia chybných telefónov majú možnosť navštíviť servisné centrá výrobcu, kde zatiaľ obdržia náhradný telefón.

Podnik nezaháľa, od 17. septembra zadováži nové batérie, čo však platí len pre Južnú Kóreu. Keďže spoločnosť Samsung musela stiahnuť 2,5 milióna smartfónov, okamžite začala s prešetrením a hľadaním príčiny vznietenia. Dôvodom požiaru bola lítiová batéria, ktorú Samsungu dodávala iná spoločnosť.

Samsung Galaxy Note 7

Zdroj: androidportal.zoznam.sk, etrend.sk | Foto: Instagram