Korejská elektronická spoločnosti Samsung, ktorú za posledné obdobie vnímame hlavne ako výrobcu mobilných telefónov s ich aktuálnou generáciou Samsung Galaxy S6, predstavila dnes na výstave IFA v Berlíne svoju novú generáciu inteligentných hodiniek Samsung Gear S2.

Oproti predošlej verzii je najzásadnejšou zmenou kruhový displej a novinka v ovládaní pomocou otočnej lunety. Novinka prichádza v troch variantách: elegantná Gear S2, autonómna verzia Gear S2 3G a konzervatívna Gear S2 Classic s “ozubenou” lunetou.

2328689_hodinky-samsung-gear-s2-classic-zdroj-samsungtommorow-com

Nová S2 a S2 3G oslovujú skôr športovo založených spotrebiteľov, no S2 v prevedení Classic ide o hodinky pomerne výrazne konzervatívneho charakteru s vymeniteľným koženým náramkom. Samsung nimi jednoznačne cieli na ľudí, ktorí si nevedia odmyslieť mať na rukách hodinky ako určitý módny doplnok bežného používania.

2328690_hodinky-samsung-gear-s2-classic-zdroj-samsungtommorow-com

Z trojice modelov sa jediným parametrom líši iba model Gear S2 G3 – má vyššiu kapacitu batérie (330 mAh oproti 250 mAh u ostatných dvoch modelov) a dizajnovo je aj o niečo väčší. Všetky tri modely majú potom spoločné parametre: dvojjadrový procesor Snapdragon 400 o takte 1GHz, 512MB RAM, vnútorná pamäť 4GB, WiFi, Bluetooh a NFC konektivitu.

Senzorová výbava každého z modelov zahŕňa akcelerometer, gyroskop, snímač okolného osvetlenia, barometer a snímač srdečnej frekvencie, ktorý umožňuje kontinuálny 24 hodinový záznam. Technológia NFC má byť využiteľná pri bezkontantných platbách a v budúcnosti vďaka partnerom Samsung by ňou bolo možné napríklad otvárať autá, dvere hotelov či ovládať inteligetnú domácnosť.

Na záver pridávame, že hodinky vydržia od dvoch do troch dní a dobíjajú sa bezdrôtovo pomocou dodávanej dokovacej stanice, sú odolné voči vode a prachu (certifikát IP68). Hodinky prídu na trh v tmavo šedej farbe s rovnakou farbou remienka, striebornej farbe s bielym remienkom a verzia Classic bude dostupná v čiernej farbe s avizovaným koženým remienkom taktiež čiernej farby.

Ceny zatiaľ nepoznáme.