Mnoho fanúšikov sa teší na boxerský zápas, ktorý sa už nezadržateľne blíži. Raper Patrik Rytmus Vrbovský sa v ňom stretne s ďalším raperom z Česka Marpom. Ten má z minulosti už bohaté skúsenosti z bojových športov a v jednom z rozhovorov prezradil, prečo si ho podľa neho Rytmus vybral! 

27.12.2018 to v Pražskej O2 aréne bude masaker. Dvaja raperi sa stretnú v ringu, aby si to rozdali v pästnom súboji. U oboch pôjde o prvý boxerský zápas v živote, no už dlhé mesiace sa na neho zodpovedne pripravujú. Český raper v rozhovore pre známy portál Bbarak.cz poodhalil čosi viac zo svojej prípravy aj celkových dojmov zo zápasu.

Marpo bol v minulosti členom skupiny hooligans v rámci futbalového klubu Sparta Praha. Tam zažil bitiek požehnane, no bral to skôr ako skupinové odreagovanie, ktoré ho dobre pripravilo na súboje v ringu. Okrem toho sa venoval aj thajskému boxu, v ktorom sa stal vicemajstrom Českej republiky a v 9 profesionálnych zápasoch šesťkrát triumfoval a z toho trikrát vďaka knockoutu. Svoju kariéru však prerušil kvôli narodeniu detí, no aktuálne sa už opäť naplno venuje tvrdým tréningom.

Marpo si uvedomuje, že zápas na 6 kôl bude veľkou záťažou na fyzickú kondíciu a takisto bude hrať obrovskú úlohu aj stres: “Zápasový stres je niečo úplné iné ako koncert, na koncert sa nejdeš pobiť. Pred zápasom sa ti stiahnu pľúca a všetko, čo si doteraz vedel, sa zníži na 50%.” Váha oboch boxerov by mala byť maximálne 82,5 kilogramov, na čom sa dohodli, no Marpo tvrdí, že 77 kg je pre neho optimálna hmotnosť, v ktorej sa cíti rýchly a zároveň silný.

Ako svoju najslabšiu stránku považuje paradoxne práve samotný box: “Mne klasický box nikdy nešiel, za celý zápas som niekedy nezaboxoval ani raz. Všetko som ukopal alebo si dopomohol lakťami. Práve preto si ma vybrali za súpera, vedia že s pohybom a rukami mám problém. Myslím si však, že nesklamem, celkom mi to ide.”

Uvidíme teda, ako sa títo dvaja raperi dokážu na svoj veľký zápas pripraviť, ale určite sa ani jedného z nich neoplatí podceňovať. Marpo je rokmi odskúšaným bojovníkom a Rytmus už mnohokrát ukázal, že ak naozaj chce, dokáže byť fantastický v čomkoľvek.

Zdroj: Bbarak.cz | Foto|Video: Instagram, YouTube