Rusko a špeciálne jeho prezident Vladimír Putin názorovo rozpolcujú svet už desaťročia. Kým jedni krajinu a nepremožiteľného Putina velebia do nebies, iní sa z nej smejú a rovnako sa bavia na jeho idylickom vykreslení médiami.

65-ročná politická stálica dokáže zázraky. V karate premôže nejedného profesionála, nepremožiteľní ruskí hokejisti od neho dostanú toľko gólov, že ak by sa im to stalo na olympiáde, skončili by zrejme v pracovnom tábore. Tam, kde sa potápali stovky ľudí, on vytiahne z vody dokonalú starožitnosť.

V poslednej dobe ruskému prezidentovi klesli referencie a zhodou okolností, nechceme konšpirovať, práve teraz začala štátna televízia vysielať seriál venovaný iba Vladimirovičovi. V prvej časti ukázal program s názvom “Moskva. Kremeľ. Putin.” prezidenta, ako zbiera hríby na Sibíri a rieši bežné životné problémy baníkov a školákov. Pri hubárčení mu robili spoločnost bodyguardi. Hovorca prezidenta, Dmitrij Peskov, situáciu jednoducho vysvetlil: „Toto je divoká príroda, sú tu medvede. Aj keď, ak medveď vidí Putina, bude sa správať primerane. Nie je predsa idiot.“ Dodal, že program určite nevznikol na objednávku Kremľa.

Moskva. Kremeľ. Putin TV show

Foto|Video: YouTube