Ruskom otriasol čerstvý prípad masového vraha, ktorý je už síce za mrežami, no počet jeho obetí je v skutočnosti oveľa vyšší, ako sa očakávalo. Ide o bývalého policajta a šokujúci je aj motív jeho činov.

Bývalý policajt z Ruska Michail Popkov bol v januári 2015 odsúdený na doživotie za vraždy 22 mladých žien. To však ešte vyšetrovatelia netušili,  že Michail sa postupne prizná k oveľa závratnejšiemu číslu. Momentálne sa predpokladá, že počet jeho obetí bol 81, no ani toto nebude konečné číslo. Postupne sa vynárajú nové a nové prípady, ktoré sa dajú pripísať na konto práve Michailovi. Ten sa tak stáva jedným z najväčších masových vrahov v Rusku. Trhol dokonca aj známeho ruského masového vraha Andreja Čikatila, ktorý spáchal najmenej 53 vrážd.

Zaujímavý je aj osobný profil obávaného Michaila. Kedysi pracoval pre políciu a viedol usporiadaný manželský život. V jednom okamihu však v jeho hlave skrslo podozrenie, že jeho manželka je mu určite neverná s iným mužom. Ako dôkaz mal nájsť v koši použitý kondóm. Aj keď nešlo naozaj o neveru a kondóm použili hostia, v Michailovi sa spustila nezastaviteľná chuť očistiť okres od všetkých prostitútok, ako nazýval aj vydaté ženy, ktoré si dovolili ísť do baru na drink bez mužov. Tie potom na cintoríne či okraji ciest znásilnil a zavraždil. Nikdy pritom nepoužil zbrane, obete vraždil len holými rukami.

Závratné číslo obetí pritom dosiahol v priebehu 18 rokov. Paradoxom je, že jeho dcéra nechcela uveriť, že jej vzorný otecko by bol takého niečoho schopný a dokonca ju samú odjakživa zaujímala kriminalistika a plánovala sa vydať na dráhu vyšetrovateľky. Teraz si bývalý policajt odpykáva trest a vyšetrovatelia majú plné ruky práce, kým uzavrú všetky podozrivé prípady, na ktorých im vraj Michail pomáha a detailne opisuje priebeh a miesta činov.

Zdroj: siberiantimes.com, mirror.co.uk | Foto: YouTube