Rusko na čele s prezidentom Vladimírom Putinom si zrejme nedá nikdy pokoj a stále bude mať potrebu dokazovať si pred svetom svoju silu. Tentokrát vytasilo skutočne zbraň veľkého kalibru, ktorou sa v nedeľu pochválilo ruské ministerstvo obrany. Ide o nadzvukovú balistickú raketu systému Kinžal.Tú vo vzduchu odpálila stíhačka MiG-31 a ako sa uvádza vo vyhlásení ministerstva, “testovací odpal prebehol podľa plánu a nadzvuková raketa zasiahla svoj cieľ.” Raketový systém Kinžal vraj dokáže zasiahnuť cieľ aj vo vzdialenosti dvetisíc kilometrov, takže z Moskvy môže doletieť i k nám, pričom strela je schopná vyvinúť rýchlosť až dvanásťtisíc km za hodinu!

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Vladimír Putin už dávnejšie označil tento druh rakiet za ideálne zbrane. Vtedy ukázal aj široký register nových strategických zbraní a s istotou v hlase vyhlásil, že takéto zbrane nemá žiadna iná armáda na svete. Ruský prezident sa dokonca nechal počuť, že ak by vypukla tretia svetová vojna a boje by ohrozovali i jeho štát, rozpúta svetovú katastrofu!

Záznam testu zverejnený ruským ministerstvom obrany

Zdroj: YouTube | Foto: YouTube, Instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Belleville
Som obyčajný chalan s nabrúseným jazykom, ktorého najväčším plusom je úprimnosť. Nie každý ju však znesie... O to viac ma baví riešiť veci tu a teraz. Nikdy sa nevzdávam a verím, že svetu bude raz vládnuť práve úprimnosť. „Neúspech je len šanca začať znova, tentokrát o niečo rozumnejšie.“ (H. Ford)