Rusi veru vedia, ako pracovať na cestách čo najefektívnejšie, aby svojich ctených obyvateľov neobťažovali príliš dlho. Asfaltový koberec na rušnej ceste v Moskve dokázali položiť len za jediný deň!

Najväčšie mesto Európy, čiže Moskva, je obrovským kontrastom oproti zvyšku celého Ruska aj čo sa týka ciest. Podľa dobrodruhov, ktorí podnikajú výpravy do tejto krajiny, sú totiž ruské cesty unikátom. Lenže Moskva je jej pýchou a ročne ju navštívi milióny turistov, preto je nemysliteľné, aby sa tu pokladal koberec na cestu dva týždne, ako sme zvyknutí na našom krásnom Slovensku.

Ešte koncom mesiaca júl 2016 sa na hlavnej ulici tejto metropoly zhromaždilo asi 300 kusov oranžových vozidiel a mnoho pracovníkov, ktorí v priebehu jedného dňa položili na plochu 32-tisíc metrov štvorcových približne 8000 ton asfaltovej zmesi. Na ulici Tverskaja a na Puškinovom námestí bol asfaltový koberec položený v jednom kuse pre oba smery, čo by malo zaručiť jeho dlhšiu životnosť.

My môžeme Rusom len tíško závidieť. Takéto práce u nás za jeden deň? Možno tak v ďalšom tisícročí!

Celý pracovný proces pokladania asfaltového koberca zachytil v časozbernom videu fotograf a ilustrátor Dmitriy Chistoprudov:

A toto je výsledok, Tverskaja ulica po rekonštrukcii:

Zdroj: Youtube, LiveJournal Foto: Youtube