Rusom hrozil nechcený celibát. Úrady rozhodli, že overovanie veku na stránkach pre dospelých vo forme, aká existovala doteraz, nestačí. Jediným potrebným úkonom, ktorý totiž musel vyznávač šteklivého vizuálneho obsahu splniť, bolo napísanie čísla vyššieho, ako je 18, a tým dokázať svoju plnoletosť. Úradníkom však prekážalo, že môže tento nemravný obsah navštíviť aj mládež neplnoletá, schopná napočítať do viac než 18, preto vymysleli novinku – ak stránka nezabezpečí lepšiu ochranu, skončí.K problému sa úplne brilantne postavila najznámejšia stránka “s ničím” P**nHub. Vymyslela overenie, pri ktorom užívateľ prakticky ukáže svoj doklad totožnosti – občiansky preukaz, prípadne pas. Nefunguje to ale tak, že si mladý honič k počítaču okrem lubrigačného gélu a vreckoviek pripraví aj občianku. Stačí, ak sa na web prihlási pomocou ruskej sociálnej siete VKontakte, ktorá pri registrácii vyžaduje aj overenie telefónneho čísla a dokladu totožnosti. Niečo, ako keby ste sa u nás prihlásili na péčkohub cez Facebook a ten by mal niekde uložené aj vaše doklady. Urobili by ste to? Asi nie, radšej by ste sa vrátili k rustikálnemu listovaniu v časopisoch.

Práve prihlasovanie cez sociálnu sieť je to, čo mnohým vŕta v hlave. Stránka s péčkami teda získa údaje o priateľoch, bydisku, rodine. Mladý Vasiľ si tak nebude môcť byť istý, či sa raz mamička nedozvie o tom, že si po nociach kliká na videá s inými mamičkami, ktoré by rád píchal.

Foto: depositphotos.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Jacob
Internacionálny menovec nášho redaktora Jakuba. Odkedy sa zjavil v redakcií, ten starý sa záhadne stratil a ostala po ňom iba výpoveď s troma krížikmi namiesto podpisu. Každopádne nechceme konšpirovať, Jacob konšpirácie nemusí. Viete, chemtrails a iné šmakocinky...