Home MIX Kariéra / rozvoj Rozhovor so slovenským motivátorom a zakladateľom projektu ZMENASEBA

Rozhovor so slovenským motivátorom a zakladateľom projektu ZMENASEBA

0
Rozhovor so slovenským motivátorom a zakladateľom projektu ZMENASEBA

Každý človek v živote potrebuje motiváciu. Aby sme si splnili sny a dokázali to, po čom túžime, musíme byť motivovaný. Sú však aj ľudia, ktorí motivujú ďalších ľudí, a tým im zlepšujú život a pomáhajú k ich osobným cieľom. Preto sme vyspovedali úspešného slovenského motivátora a zakladateľa projektu ZMENASEBA, Michala Nameša.

Na začiatok sa nám predstav a povedz o sebe niečo viac.

Volám sa Michal Nameš, ale pôsobím pod menom Mika’il Nejms. Mám 22 rokov. Som študentom života. Haha. Popri brigáde, pracujem hlavne na sebe. Pochádzam z východného Slovenska, priamo z Prešova.

Motivuješ ľudí. Čo je teda tvojim zdrojom motivácie?

Najväčším zdrojom mojej vnútornej sily je samotný život a hlavne ťažké chvíle spojené s ním. Sú to spomienky na detstvo, rodinu, neustále sťahovanie a nedostatok financií. Každý deň myslím sa svoje sny, ktoré sú ako medzníky k cieľu. Snažím sa k ním priblížiť a žiť podľa seba, nie ako mi určia iní. Budujem seba, aby som mal prácu, ktorú milujem a financie koľko potrebujem. Rád by som dodal – hudba je pre mňa terapia. Pomáha mi v každodennom živote. Milujem viacero štýlov. V poslednom rade určite ženy, najviac blondínky.

Ako vznikol projekt ZMENASEBA a čo je jeho cieľom?

Bol to môj nápad, vytvoriť tento projekt. Popri práci na hudbe, som chcel napísať knihu, spojiť s tým prednášky a každodennú, hudobnú, video, fitness motiváciu. Koncom roka 2013 som žil v Prahe. Po škole som skúšal viacero zamestnaní, no žiadna práca ma nebavila. Som zástanca tvrdenia, že každý človek je výnimočný a predurčený na niečo iné. Chcel som robiť hudbu, ale určite som vedel, že za rok sa človek nedostane tam, kde niekto za 10 rokov. Po škole a prvom albume, osamelý v Prahe si hovorím, že teraz je ten správny čas sa zmeniť a vytvoriť to, o čom snívam. Kedy, keď nie teraz. Začal som písať prvé citáty. Najskôr som ich posielal na rôzne motivačné stránky. Videl som, že citáty mali úspech. Moje príspevky dosahovali na cudzích stránkach vyše 1000+ likov. Asi o tri mesiace neskôr, som si povedal, že budem sám značka ako osobnosť. V marci 2014 som vytvoril projekt ZMENASEBA. Začiatky boli ťažké, najskôr tam bolo ledva 50 fanúšikov, ale mňa to neodradilo a každý deň som pridával články, citáty ako by tam bolo 100.000 fanúšikov. Vedel som, čo chcem v budúcnosti robiť. Nedal som sa ničím a nikým odradiť. ZMENASEBA je cesta k cieľu. Tak ako je to moja cesta, môže byť aj tvoja. Netvrdím, že budeš so všetkým súhlasiť, o čom píšem, ale každý si nájde niečo, v čom sa nájde a pomôže mu to v premene. Ako som už spomínal, vytvoril som to sám. Časom som začal spolupracovať a radiť sa s mojím priateľom a skvelým hudobným producentom Miroslavom.

Všimli sme si, že za pomerne krátky čas si projekt získal veľa fanúšikov. Čomu za to vďačíš?

Dá sa to tak povedať. Na slovenské a české pomery mať na Instagrame vyše 10.600 fanúšikov je pekné číslo, ktoré stále rastie. Na facebooku počet dosahuje už vyše 2700. Vďačím za to sebe, vytrvalosti, odvahe ísť si za lepším životom a ukázať svetu, že pokiaľ človek chce, zmeniť sa dá. Tvorba je vlastná. Citáty, ktoré pridávam sú spojené s vlastnými fotografiami. Fotím ich prostredníctvom svojho smartphonu.

unnamed (1)

Stretávaš sa aj s negatívnymi odozvami? 

Určité sú, ale nepostrehol som žiadne. Za posledný rok som sa s ľuďmi veľmi nestretával. Pár známych malo na projekt pozitívne ohlasy, ale nikdy nevieš, čo hovoria za tvojím chrbtom. Pokiaľ má niekto problém, je to jeho problém. Nie môj. Každý deň sa snažím mať lepšie a žiť život aký chcem. Pokiaľ budú negatívne odozvy, tak budú. Je to prirodzené. Nemôžem sa každému páčiť. Nemôžem byť každému pochuti. Nemusí každý so mnou súhlasiť. Každý nech je sám sebou.

Čo očakávaš od ľudí, ktorí ťa nasledujú?

Najskôr sa poďakujem za každého fanúšika. Tak ako som sám dokázal zmeniť pohľad na svet. Viem a verím, že to dokážu aj ľudia, ktorí ma nasledujú a budú nasledovať. Ako som už písal v mojich článkoch, nemám rád obmedzených, zakomplexovaných ľudí a hlavne ľudí, ktorí sa odpíšu ešte skôr, ako niečo skúsia. Ľudom chcem pomôcť v premene. Viem, že každý nie je taký silný ako ja. Sledujem reakciu, ako ľuďom pomáha to, čo robím. Očakávania mám, ale nechcem sa predsa sklamať. Určite ma poteší každé zdieľanie, like, komentár a neskôr každá zakúpená kniha alebo záujem o osobné poradenstvo. Verím, že fanúšikov nesklamem a počet bude naďalej rásť.

Aké sú tvoje ciele do budúcnosti?

Je ich veľa. Chcem cestovať a objavovať svet. Tie základné spojené s projektom ZMENASEBA je kniha, na ktorej pracujem a ktorú chcem vydať už o pár týždňov. Motivačné balíčky a prednášky. Spustiť aj fitness projekt SMENASEBA – Tvrdí! Chcem sa osamostatniť a presťahovať do Prahy. Napísať album a natočiť pár klipov… ešte ako každý z nás zarobiť. Uvidíme, čo život prinesie.

Čo by si odkázal čitateľom ManMagazinu?

Ďakujem za váš čas, ktorý ste strávili čítaním informácii o projekte ZMENASEBA. Nedajte sa nikým a ničím odradiť. Začiatky sú ťažké, to všetci dobré vieme. Nedôvera od blízkych a priateľov bolí. Nevadí. Pokiaľ to skutočne chcete, neodradí vás od toho nikto a nič ako mňa. Čas je drahý! Nezastavíme ho, ale môžeme využiť vo svoj prospech. Nezabudnite si ma vyhľadať na facebooku a Instagrame. Spoločne to dokážeme – ZMENASEBA.

Foto: archív Michal Nameš