Home Kultúra Rozhovor s Phantoms Crew: Na ženy máme svoje overené ťahy!

Rozhovor s Phantoms Crew: Na ženy máme svoje overené ťahy!

0
Rozhovor s Phantoms Crew:  Na ženy máme svoje overené ťahy!

Phantoms Crew je jednou z top chlapčenských tanečných skupín na území Slovenska, ktorá vznikla v septembri roku 2008 a tvorí ju 5 chalanov. Ich mená sú Radovan “Bullet“ Kováč, Karol “Ronin“ Rusňák, David “Dejvid“ Kosec, Juraj “Mariňak“ Mariňak a Norbert “Noro“ Grofčík. Venujú sa rôznym štýlom, ktoré kombinujú a dopĺňajú akrobatickými prvkami a humorom.

Do povedomia verejnosti ste sa dostali najmä vďaka šou Československo má talent v roku 2010, kde ste sa prebojovali až do semifinále. Čo sa odvtedy zmenilo?

Odvtedy už ubehlo pekných pár rôčkov, takže len veľmi ťažko sa dá konkretizovať nejaká výrazná zmena. Ale keď sa zamyslíme a vrátime sa spať v čase, tak určite nám to pomohlo spoznať mnoho zaujímavých ľudí, získať nové kontakty a skúseností v šoubiznise. Po tejto šou sme začali dosť výrazne rásť, čo sa týka výkonu, charakteru, ale aj osobnosti, dostali sme sa na miesta predtým nepoznané. Tento projekt nám dal množstvo verných fanúšikov, ako aj hejterov.

Išli by ste opäť do projektu tohto typu?

Určite áno, nakoľko koncom roku 2013 sme sa zúčastnili podobnej súťaže v Poľsku s názvom Got To Dance: Tylko Taniec, kde sme ako prvá slovenská tanečná skupina prebojovali až do semifinále (TOP 27 účastníkov). Podobným projektom sme otvorení, lebo nás baví práca so štábom a kamerami.

Máte za sebou množstvo víťazstiev, dokonca aj titul majstrov Európy, čo je nielen pre vás, ale aj pre Slovensko veľký úspech. Ako vás teda vnímajú v zahraničí?

No, podarilo sa nám získať pár víťazstiev, či už na domácej pôde, alebo v zahraničí. Čo sa týka zahraničnej scény, máme v rôznych štátoch mnoho priateľov a fanúšikov, ale opäť aj hejterov (tí sú všade – haters gonna hate! :-)). Ale myslíme si, že zahraničná scéna nás vníma ako mladú crew, ktorá stále rastie, učí sa, robí chyby a napreduje. Suma sumárum, všade dobre, doma najhoršie 😀

Phantoms Crew Banner

Ako sa teda prejavuje správanie hejterov voči vám?

Väčšinou to je iba v rovine internetu ako klasické komentáre, kde sa skrývajú pod anonymitu. Sem tam sa stane, že nejakí jednotlivci zabučia alebo po nás zazerajú, či už počas vystúpenia, alebo po ňom, ale my to iba ignorujeme a nereagujeme na to. Samozrejme, každý pozná, keď ho ľudia ohovárajú za chrbtom, ale do očí nepovedia nič.

Tanec je zároveň aj vašou prácou, ktorá vás živí?

Povedzme si na rovinu, na Slovensku je skoro nemožné sa uživiť aj normálnou prácou, nieto ešte čisto tancom. Nakoľko sme mladí ľudia, okrem tanca máme ešte rôzne iné aktivity, avšak tanec je pre nás stále prioritou. Ak máme uviesť bližšie, tak máme medzi sebou 2 vysokoškolákov, 2 zamestatných a 1 tanečného lektora, ktorý sa živí tancom a popritom študuje na vysokej škole.

Vystupujete na rôznych akciách či vo videoklipoch. My diváci vidíme len bezchybný výsledok. Čo však za tým stojí?

Mmmm… vždy je to inak. Neexistuje presný návod na vytvorenie perfektnej šou. Nezáleží, či je dvanásť hodín na obed alebo tri ráno, keď príde myšlienka, v tom momente sa obvoláme a dávame ju, ako sa hovorí, do placu. Na najbližšom tréningu sa stretneme, vymeníme názory a hľadáme vhodný hudobný podklad, ktorý Norko namixuje. Ak už máme približnú predstavu, ako má choreografia vyzerať, začínajú sa desiatky hodín tréningu. Choreografia prebieha neustálym vývojom, zmenou hudby alebo tanečných prvkov. Keď je kostra choreografie hotová, prichádza na rad drill synchrónu a doťahovanie prvkov. Vždy staviame našu show tak, aby zaujala čo najširšie spektrum divákov. Len pre predstavu, 3-minútová choreografia pripravovaná do Got To Dance: Tylko Taniec trvala cca. 56 hodín. Ale na druhej strane (pri dobrej konštelácií hviezd) vieme pripraviť choreografiu aj za podstatne kratší čas. Samozrejme, všetko závisí od momentálnej fyzickej formy a psychického rozpoloženia.

DANCE BMW FINAL PSD

Ste piati, takže určte nie vždy sa vo všetkom zhodnete…

Za tie roky sa už stalo všeličo – od zranení, cez hádky, až po stratu motivácie. Ale nech sa deje čokoľvek, vždy sa navzájom podporujeme a stojíme pri sebe ako v súkromnom, tak aj v profesionálnom živote. Phantoms crew nie je len tanečná skupina, ale aj rodina, ktorá sa navštevuje a trávi spoločné chvíle. Ako dobre viete, ťažké chvíle sú práve tie, ktoré nás v živote posúvajú vpred – keby to bolo jednoduché, každý by mal všetko.

Čo považujete za svoj najväčší zážitok?

Na toto existuje jednoznačná odpoveď: Chorvátsko – Svetový pohár 2013 – Top 20 choreografií sveta, kde sme dostali full standing ovation a 4000 ľudí skandovalo: PHANTOMS CREW!

A čo najkurióznejšie sa vám počas vystúpenia stalo, na čo nikdy nezabudnete?

Celý rozhovor s Phantoms Crew nájdete v decembrovom SLOVAK MAN.

Elektronická verzia časopisu SLOVAK MAN:

http://www.manmagazin.sk/elektornicka-verzia

Foto: Róbert Toman Photography