Obranca Ján Ďurica (33) je oporou slovenskej futbalovej reprezentácie aj ruského klubu Lokomotiv Moskva. Pre ManMagazin sa rozhovoril o tom, ako trávi v Rusku voľné chvíle a aké ženy stretáva.

V aktuálnej sezóne ruskej ligy si oporou Lokomotivu. Do konca novembra 2013 si odohral bez prestávky až 17 zápasov, nechýbal si ani v jednom kole. Je to tvoj rekord?

Už aj predtým som odohral viac zápasov, išlo to aj cez 20. Teší ma, že hrám, a najmä to, že sme v tabuľke ligy na popredných miestach.

K pohode na trávniku patrí aj pohoda vo voľnom čase. Ako ho tráviš?

Pohodu si urobím aj sám, ale nedávno som mal obdobie, keď bola za mnou v Moskve rodina, kamaráti, bol tu aj brat. Moskva je mesto, kde sa dá každý deň niečo robiť. Mám svoje obľúbené reštaurácie a miesta, kde chodím a relaxujem. Či už je to kino alebo aj cirkus. Mávam program, ktorého sa držím.

durica 1

Cirkus? Navštevuješ ho často?

Naposledy som tam bol preto, lebo prišiel brat s priateľkou a veľmi tam chceli ísť. Vybavil som lístky, veď ruský cirkus je celosvetovo známy. Majú vynikajúcich akrobatov.

O Rusku sa hovorí, že tam vodka tečie potokom. Máš aj ty takú skúsenosť, že Rus siahne najprv po fľaši vodky?

Vychádza to trochu z ruskej histórie, že sa tam pije vodka. Rusi majú skúsenosti v jej výrobe, ale ja vodku nepijem vôbec. Ťažko mi niečo k tomu povedať.

Čo potom piješ, keď máš voľno a nie si tesne pred zápasom?

Iba pivo.

A čo ruské bary a puby? Stretávaš v nich deti miestnych novozbohatlíkov?

Bohatých ľudí je tu strašne veľa, či už mladších alebo starších. Moskva je 12-miliónové mesto, kde sa robí veľký biznis. U mládeže je to vidieť na tom, ako sa obliekajú, ako sa správajú. Stretávam ich na každom kroku, či už v reštauráciách alebo nákupných centrách. Ono to tu je, bolo aj bude. Je tu viac príležitostí, točia sa tu peniaze. Je to iné ako u nás. To sa ani nedá porovnať.

Akí sú?

Odkedy som v Moskve, nemal som žiadny problém alebo konflikt s ľuďmi. Povedal by som, že také niečo skôr hrozí na Slovensku.

durica 2

Líšia sa Rusky od Sloveniek? Ty si naposledy randil s ruskou herečkou a modelkou Mariou Gorban.

Ruské ženy sú veľmi krásne, ale to sú aj Slovenky. Žil som už s Ruskou aj so Slovenkou, ale je to skôr o tom, ako si ľudia sadnú. Mentalita je možno trochu rozdielna.

Keď stretneš 10 Rusiek, koľko z nich je krásnych?

To je ťažká otázka. Všade sú krásne ženy…

Tak to si diplomat…

No, radšej diplomaticky… Ruské ženy sú veľmi rady, keď sa o ne muži starajú a obskakujú ich. Tešia sa drahým darčekom, sú šťastné, keď im dávate kvety.

Čo by si zaželal našim čitateľom?

Všetkých ich pozdravujem a prajem im, aby boli úspešní a darilo sa im, a aby si každý našiel v magazíne to, čo ho zaujíma a baví.

Foto: Facebook

Autor: Dušan Spišský