Luxus dýchajúci už z rodného listu, to sa nepodarí hocikomu. Tak ako sa nepodarí hocikomu rozbehnúť biznis v 12-tich a desať rokov nato už prehrabávať milióniky vidlami. Petrovi Dubajovi, alias slovenskému Danovi Bilzerianovi, z Topoľčian však áno. I keď mu vraj jeho exkluzívne priezvisko prinieslo viac posmechu než osohu a za mladých čias si kvôli životnému štýlu prešiel šikanou, dnes si v 22 rokoch môže povedať, že už do konca svojho bytia nemusí pohnúť ani prstom a bude si žiť ako v tej nejkvalitnejšej egyptskej bavlnke. My sme tohto prachatého týpka vyspovedali.

22 rokov a účet v obezite. Kde si k tomu prišiel, prosím ťa pekne? :)

Už od malého dieťaťa som miloval peniaze. Peniaze ľuďom dodávajú slobodu a aj vďaka nim som si mohol vždy povedať svoj názor, či už v spoločnosti alebo v škole. Nemusel som nikdy ako taký potkan pritakávať na niečo, s čím som nebol stotožnený a nepáčilo sa mi to. Od 12-tich rokov som začal robiť na Slovensku svoje prvé obchody s telefónmi, ktoré som predával na Bazoši. Takže klasický výkup po celom Slovensku s tým, že som skupoval aj telefóny, ktoré mali nejakú chybu, napríklad prasknutý kryt. Ten som si vedel vďaka lacným súčiastkám z Číny vymeniť a zarobiť tak slušné peniaze na každom mobile. Vďaka tomu som zarobil svoj prvý balík, ktorý mi pomohol rozvíjať sa a investovať do ďalších biznisov. Bol to taký odrazový mostík. Keď sa ostatní učili Pytagorove vety a tieto nezmysly, ja som si vyložil na lavicu Štefániky (5000 korún slovenských) a počítal som, koľko som po týždni zarobil.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Keďže si teda kšeftíky začal rozbiehať už v mladom veku, asi si si neužil taký ten klasický život tínedžera – behanie po vonku, možno prvé cigarety, diskotéky. Nelákalo ťa to?

Lákalo aj nelákalo. Bol som vždy taký vlk samotár – takže som vedel, že zatiaľ čo sa ostatní zabávajú, fetujú a pijú – ja budem robiť za ten čas niečo produktívne. Doba sa veľmi rýchlo pritvrdzuje a nechcel som prespať to, že by som si teraz musel vyčítať, že vtedy som mohol zarobiť, ale radšej som sa každý deň chodil naj*bať do šenku a zapálil som si marihuanu. Samozrejme, aj ja som občas išiel na diskotéku, kde som sa napil, ale všetko som to mal vyrátané s mierou – 10 % zábava, 90 % biznis – čo sa mi krásne zúročilo a vďaka tomu mám dnes celkom kľudný život a pozerám len to, kam pôjdem na ďalšiu dovolenku.

Pamätáš si na svoj prvý obchod?

Prvý mobil, ktorý som predal, bol v roku 2008. Išlo o Nokiu 8800 SCIROCCO – nová stále cca 25 000 – 30 000 slovenských korún. Kúpil som ju za 1000 korún od čáva na dobierku. On si myslel, že bola pokazená, avšak mala len zlú baterku. Ja som si ju objednal z Číny za 70 korún – cca. 2,33 eura. Následne som mobil o týždeň predal nejakému strelcovi do Nitry, ktorý si po ňu v noci prišiel autobusom a vyplatil mi za ňu 6000 korún! Natešený z toho, že som za tak krátky čas zarobil 5000 korún, som skákal salta o stenu a tešil sa ešte 2 dni. Vtedy sa vo mne rozvírila myšlienka, že nič nie je nemožné a keď ideš do akcie a nečakáš, tak zarobíš. To, že som zarobil hneď na prvej veci (telefóne) ako 12-ročný, mi dodalu neskutočnú motiváciu v tomto biznise pokračovať.

To, že som zarobil hneď na prvej veci (telefóne) ako 12-ročný, mi dodalu neskutočnú motiváciu v tomto biznise pokračovať

Je o tebe známe a ani sa tým netajíš, že pochádzaš z bohatej rodiny. Videl si svoj vzor v otcovi?

Určite áno, keby som povedal nie, klamal by som. Videl som vzor hlavne v tom, že vďaka peniazom môže mať každý človek slobodný názor. Proste, keď si niekde zamestnaný a je to tvoj jediný príjem, nemôžeš povedať majiteľovi firmy – choď do pi*e, zajtra končím! Musíš so všetkou tou negatívnou energiou, ktorú v sebe máš, iba bojovať a potláčať veci – pretože keby hovoríš veci narovinu, stálo by ťa to miesto v robote a kopec ďalších peňazí. Môj otec podniká vo veľa veciach – nehnuteľnosti, železiarstvo, dovoz produktov z Číny, reštaurácia, penzión. Motiváciou mi je dodnes, ale mám rád svoje peniaze, ktoré si zarobím vlastnou hlavou a na tie som pyšný. Keď niekto niečo dostane zadarmo, to na človeku vidíte, nedá sa to proste ofejkovať! Keď ste si niečo museli vydreť sám, rozpoznáte to na danej povahe človeka, vyjadrovaní, nadhľade, psychike. Ako sa správate a ako rozmýšľate, v tom vás formujú peniaze, ktoré zarábate. Keď dostanete milión eur len tak a neviete, ako ste k ním prišli, buď ich do pár mesiacov miniete na pi*oviny alebo z vás bude namyslený, arogantný ko*ot a lakomec.

Pozlátko tvojho života sa ale nespája len s príjemnými zážitkami. V škole si bol vraj kvôli tomu 15 rokov šikanovaný.

Áno, to je pravda. Prestriedal som 4 škôlky, 2 základné školy a 2 stredné školy. Problém bol v tom, že ma nebavilo tráviť a zabíjať čas učením sa nepodstatných pí*ovin, ktoré som vedel, že nebudem nikdy potrebovať. Prečo sme sa namiesto toho nemohli učiť niečo, čo by sme reálne využili do života? Na túto otázku nemal nikto odpoveď. A čím častejšie som sa na to učiteľov pýtal, tým viac som na to doplácal v podobe šikany a psychického vydierania. Šikana bola hlavne kvôli tomu, že som mal rád peniaze, bol som iný ako ostatní zaradení v dave. Zarábal som už vtedy viac ako učitelia, a to som mal len 13 rokov, takže sa skúste vžiť do ich kože. Keď človek, ktorý nemal občiansky, ich predbiehal míľovými krokmi. Koho by to nenasralo? Možno, keby som v ich pozícii, robím to isté. :D

Detská psychika je krehká. Ako si to znášal?

Bez problémov! Mal som svoje peniaze, čo pre mňa znamenalo slobodu. Od 13-tich som chodieval sám na dovolenky, prvú som vtedy absolvoval v Barcelone. Proste som si kúpil letenku, hotel na týždeň a krásne som si relaxoval v bazéne na 36. poschodí. Keďže som mal peniaze, nemusel som sa ničoho báť. Dnes si za peniaze kúpite všetko okrem zdravia! Takže psychicky som bol na tom veľmi dobre. Vedel som, že raz všetci, ktorí mi ubližovali a robili mi zle, otočia kabát a budú chcieť pomoc. Dnes sa mi každý deň ozve nejaký spolužiak so slovami, ako ma obdivuje a aký som super, ale pred 5-timi rokmi mi ešte hádzal prezúvky do kontajnera. Ja sa ale na nikoho nehnevám :), akurát im nepomôžem s ich skrachovaným životom. Proste teraz ľutovať svoje chyby – na to je už neskoro!

Dnes sa mi každý deň ozve nejaký spolužiak so slovami, ako ma obdivuje a aký som super, ale pred 5-timi rokmi mi ešte hádzal prezúvky do kontajnera

A čo učiteľky? Na tých si teda vo svojich instagramových príspevkoch zvykneš pekne zgustnúť.

Pedagógovia na Slovensku sú zvlášť kapitola. Máme tu veľa dobrých učiteľov, ale aj veľa zakomplexovaných čurákov, ktorí proste neznesú, keď je niekto úspešnejší ako oni, neuctieva ich ako bohov a povie im pravdu do papule! Odmalička mi vštepovali to, ako nikdy ničím nebudem a jediný, kto mi pomôže, je otecko, no dnes sa karta prevrátila! A keby si majú priznať, že už som o 20 000 kilometrov ďalej, stálo by ich to zrejme porážku alebo smrť. Preto len stále dúfajú, že padnem na dno a čo najskôr skrachujem. Na úspech človeka, ktorému ste to 15 rokov nepriali, sa ťažko pozerá. Školstvo ako také je celkovo veľmi slabé – učia sa veci, ktoré dnes už neplatia. Memorujú sa sračky, ktoré nikdy nebudeš potrebovať a o financiách a reálnom živote neučí nikto. To ťa naučí iba sám život! Takže pokiaľ sa spoliehate na slovenské školstvo, ste jednou nohou bezdomovec. Toľko asi môj názor.:) Každý ale nech študuje to, čo uzná za vhodné.

Prejdime ale k tomu najpodstatnejšiemu – k peniazom. Sám seba označuješ za milionára a dokonca si napísal aj knižku o tom, ako sa ním človek môže stať. Čím konkrétnym si teda zarábaš?

Označenie milionár, alebo človek, ktorý má na krásny život, to je v podstate jedno. Zarobím si toľko, aby som nikdy nemusel pritakávať nikomu inému a mal slobodný názor. Peniaze sú pre mňa už len body v hre – čím viac ich zarobím, tým vidím, ako dobre hrám túto hru života. Predávam množstvo produktov na Ebay (produkty bežnej spotreby, luxusné produkty) a rovnako to isté učím ľudí v mojom kurze Ebayexpert.sk, takže mám ako keby dva príjmy – jeden priamo z predaja produktov – a druhý z kurzov, ktoré ponúkam online. Momentálne rozbieham svoju značku šperkov Goldissimo.sk. Nechávam si ich vyrábať v Japonsku, kde som takisto vytvoril kurz Diamondbrand.sk, v ktorom ľudí učím, ako si v Ázii môžu dať vyrobiť produkty pod svojou značkou. V kurze nájdete všetko od vhodného produktu, ako riešiť marketing, obalový materiál, ako čo najlacnejšie dostať značku na vrchol, ako sa dostať k celebritám, ktoré budú vašu značku propagovať a podobne. Všetko oskúšané veci z praxe, ktoré fungujú aj mne. Ďalej vlastním desiatky preklepových domén ako wizzair.cz, wizz.cz, ryanair.cz. Tie mi prinášajú krásny príjem z Affiliate programu z pelikanu, a to cca 85 % zo zisku z každej letenky, ktorú zakúpia cezo mňa. Ako ďalší biznis podporujem mladých ľudí a investujem do ich projektov na internete. A zaoberám sa reklamou – sms reklama a direct emailing, ktorý robíme pre veľké firmy ako AAA AUTO, Booking a podobne. A veľa ďalšieho, ale to bolo by nadlho a nechcem nasrať veľa Slovákov, ktorí si zabudli plniť sny.

Väčšina ľudí si svoje know how, ktoré im zarába peniaze, chráni. Prečo ty si sa oň rozhodol deliť aj s ostatnými?

Chráni, pretože sú lakomí podeliť sa s ostatnými a chcú bohatstvo len pre seba. Ja chcem, aby mohol byť bohatý každý, kto sa o to pokúsi. Keby vidím toľko vysmiatych ľudí denne ako som ja, svet bol by krajší bez tých nasratých tvárí, ktoré síce nenávidia svoju robotu, ale zároveň milujú jej pocit istoty. Vo svojej knihe som sa podelil s vlastným príbehom a ukázal som know how, ktoré mi pomohlo sa dostať tam, kde som teraz. Knihu Ži ako kráľ, alebo lamentuj a preklínaj zakúpite na milionovakniha.eu. Pokiaľ by sa vám knižka neľúbila alebo by ste mali voči nej výhrady, pokojne mi napíšte na internet, že som ko*ot a podvodník. Moja kniha je reálny príbeh zo života, takže ak vám nič nedá, je to preto, že vám vyhovuje chudobný život bez peňazí. A ďalšia vec – kurzy robím preto, aby som všetkým ukázal, čo robím ja a mohli to robiť aj oni. Ebay je pre miliardu ľudí, takže to, že bude na Slovensku predávať 300 ľudí niečo iné ako ja, mi vôbec nezhorší môj finančný štandard.

Mnohí ťa označujú nálepkou „povolanie syn“, čomu sa ale brániš. Myslíš, že rovnako dobre by sa vedel vyšvihnúť aj nejaký 12-ročný Janko z Hornej Dolnej, ktorému dá tatko desať eur vreckového na týždeň, ak vôbec?

Samozrejme, ja som tiež začínal s nulou a nikto mi neveril. Každý môže byť milionár, ale 99 % sa vďaka svojím vyhovorkám nikde nedostane. Ďalšia vec je, že ľudia v mladom veku, ale aj starší nemajú disciplínu a chcú ihneď zarobiť milióny. Chcú preskočiť z 0 na 1 000 000. Avšak akosi zabudli, že po nule ide jednotka, po jednotke dvojka a takto to ide ďalej. Pri budovaní bohatstva neexistujú skratky – pokiaľ teda nie si podvodník depehačkár alebo nerobíš predražené štátne zákazky. Ľudia sú ochotní budovať niekoho impérium 50 rokov, ale pri budovaní svojho ich to už po 4 dňoch omrzí. Takže takáto je realita. Kde je vôľa, tam je cesta. Nedokážem však nikoho ťahať z postele a robiť veci za neho. Bez práce proste nejsu koláče!

Máš aj prehľad o tom, koľko peňazí máš na účte?

Mám ich toľko, aby som mohol byť slobodný a nemusel mať stres z toho, že čo ak ten ďalší biznis nevyjde.

Ako ťa vnímajú ľudia v rodných Topoľčanoch?

Sú nasratí – pretože som dosiahol to, čo nikto nečakal. Respektíve 99 % ľudí – jediný, kto mi veril, som bol ja sám. Takže moc ľudí ma tu rado nemá – a to hlavne preto, že som slobodný a nie som otrok práce. Mňa to mrzí, ale každý má možnosť vypracovať sa, pokiaľ máš 2 ruky, 2 nohy nič ti v tom nebráni. Môžeš začať hneď teraz a bez výhovoriek.

A čo kamaráti? Má chalan s miliónmi na účte aj skutočných priateľov? 

Moc ich nie je, kamarátov spočítam na jednej ruke. Som s tým ale v pohode, pretože nie každý pochopí môj štýl života, čo mi ale vôbec nevadí. Radšej 5 úprimných ako 100 hadov, kvôli ktorým by som musel okolo domu kosiť trávnik.

To, že máš peniaze, dávaš vo svojich príspevkoch na internete aj patrične najavo. Ako je to však v súkromí, keď nič netočíš ani nefotiš?

Normálny človek, neustále študujem, posúvam sa dopredu. Rozmýšľam, kde to môžem o pár rokov dotiahnuť. Slušný človek, ktorý nie je nikomu nič dlžný – pokora je to, čo ma posúva vpred. Pokora voči ľuďom, ktorí niečo dokázali a vedia mi pomôcť, voči tým, ktorí mi neprajú a závidia, tam sa pokora stráca.

Ako vyzerá tvoj deň?

Vstanem okolo 11.00 – 12.00 na obed, keďže každý deň do 5 rána pracujem. Prvé, ako sa zobudím, pozriem na Internet Banking a notifikácie, koľko mi štuchlo na účet. Potom idem na obed – k nášmu osobnému kuchárovi, ktorý mi vždy navarí to, na čo mam chuť. Vybavím denne stretnutia, schôdzky, zabukujem každý deň nejaký ten výlet a od 17.00 – 18.00 aktívne pracujem a hľadám miesto, kde sa dá reálne zbohatnúť bez podobných firiem ako KAIROS – QUESTRA holding a podobne, tieto vysoko ziskové projekty nechávam pre tých internetových odborníkov!

Zrejme dosť času venuješ sociálnym sieťam. Cca koľko hodín denne?

Denne okolo 2 – 3 hodiny, záleží, koľko mám práce a náladu, niekedy je to menej, niekedy viac.

Chodievaš aj do bežných obchodov alebo si pri všetkom potrpíš na luxusné značky?

Ako kedy, keď sa mi niečo páči v Zare, tak nemám problém si to kúpiť. V podstate nemusí byť každý kus oblečenia za 1000 eur a viac.

Aké najluxusnejšie kúsky vlastníš?

Mám množstvo šperkov a hodiniek – Rolex Daytona Steel Gold Diamond (21.900 EUR) či Bretling Black Diamond (29.000 USD). Takisto aj okuliare Louis Vuitton Evidence vo všetkých farbách (450 EUR), Dolce Gabbana 24K Gold (750 EUR), ale i lacnejšie kúsky ako Gucci či Mont Blanc :D

Zvykneš pozerať na ceny, respektíve máš prehľad o tom, čo koľko stojí? 

Nesledujem to. Viem, že pre bežných ľudí je teraz drahé maslo. Ale mňa sa to netýka, takže vôbec neviem, čo koľko stojí.

Vo svojom mladom veku si už navštívil viac ako 90 krajín, napriek tomu žiješ stále na Slovensku. Si zástancom myšlienky „všade dobre, doma najlepšie“?

Slovensko mám niečo ako prestupnú stanicu. Trávim tu cca 20 % času z roka, čo je nejakých 70 dní. Tie slúžia na to, aby som bol v kontakte s rodinou, vymenil kufor a išiel znova na letisko do nejakej destinácie. Ale do budúcna tu asi ostať neplánujem – tá bieda, mizéria a plač okolitých ľudí mi už lezú na nervy.

Tí, ktorí sledujú tvoje príspevky, vedia, že takmer v každom z nich poukazuješ na to, že by si za 500 eur mesačne nevstal ani z postele. Nemyslíš ale že niektorí sú radi, že majú aspoň tých 500 eur?

Je to ich vec, každý si zariadi život tak ako chce. Keby som si aj ja povedal, že mi 500 eur stačí, tak sa mi to mohlo splniť. Chvalabohu, že som nemal takéto prízemné zmýšľanie. Ide o to, čomu uveríš. Ja som uveril tomu, že budem milionár.

Často sa tiež prihováraš ľuďom pracujúcim vo fabrikách alebo v Kauflande, mimochodom, ten by ti už mohol platiť za reklamu.:D, aby sa vykašľali na takúto robotu a išli zarábať poriadne peniaze. Zamýšľal si sa ale nad tým, že vlastne vďaka týmto ľuďom môžeš jazdiť na aute, môžeš mať doma elektroniku, má ťa kto obslúžiť v obchode atď.?

Hej, hej, k tejto téme som sa vyjadril aj v knihe. Nesleduje ma však každý človek na Slovensku a 90 % ľudí bude vždy so svojim chudobným životom spokojných, takže ja nenaruším celú ekonomiku a každý, kto ma sleduje, nebude podnikateľ. Tá stovka ľudí, ktorá presedlá z fabriky do podnikania, nedá do krachu žiadnu fabriku. Uchádzačov je viac než dosť, si myslím. Bude teda aj chlieb, aj autá, aj ten benzín. :D 

Tým, že sa chváliš, koľko máš peňazí a berieš si do úst ľudí v spomínaných fabrikách, si dosť často terčom kritiky a hejty sa na teba sypú asi z každej strany. Ako to vnímaš? 

Každá pôda potrebuje hnojiť. Takže vnímam to veľmi pozitívne, ďakujem za reklamu hejterom a prajem im, nech sa im darí aspoň tak ako mne.

Zvykneš na peniaze baliť aj baby?

Nezvyknem, môj rozum a šarm, a humor majú väčšiu hodnotu ako peniaze.:)

Určite to ale funguje opačne – že mnoho žien balí teba, či?

Jasné, skúšajú to, chceli ma aj hnusne o*ebať, ale zatiaľ som sa nedal a žiadna ma nevystríkala o lóve :D Píšu mi, lebo zistili, že ich frajer zarobí 500 eur a že mu poriadne nestojí, tak vidia, že tam cesta nevedie. Každý chce žiť radšej v luxuse ako v chudobe – nikto nechce byť nasilu chudobný.

Ženy mi Píšu, lebo zistili, že ich frajer zarobí 500 eur a že mu poriadne nestojí

Skúsila to už na teba aj nejaká známa zlatokopka?

Skúšali to aj známe zlatokopky, ale nebudem menovať.

No a na čo si zbalil svoju frajerku?

Na to, že som prišiel za ňou autobusom. :D

Čo ťa dokáže najviac potešiť a, naopak, najviac nasrať?

Notifikácie z banky, keď mi štuchajú peniaze na účet, a nasrať deprimovaní ľudia, ktorí ma obvinia, že kvôli osobám, ako som ja, sú chudobní.  Pritom si za chudobu môžu sami.

Existuje na svete niečo, čo by si chcel, ale nemôžeš mať?

Môžem mať všetko, čo si viem predstaviť, všetko sa dá dosiahnuť a kúpiť, takže pohoda!

Keďže si v podstate žiješ svoj sen, máš ešte o čom snívať?

Je toho veľa – nechce sa mi to vykladať. Vždy je miesto, kde sa môžeš posunúť. Vždy je niekto lepší, kto ťa dokáže namotivovať.

Rýchly dotazník:

Aké máš auto/autá?

Súkromného vodiča BMW 7

Najdrahšia vec, ktorú vlastníš?

Hodinky CVSTOS s diamantami

Najdrahšia blbosť, ktorú si si kúpil a je ti na hovno?

Mikina Louis Vuitton za 8500 :D

Najdrahšia dovolenka?

Špitzbergy (najsevernejie miesto obývané na svete) – 7000 eur s výletmi

Najobľúbenejšie mesto?

Kyjev, Praha

Najobľúbenejšie jedlo?

Sushi

Najobľúbenejšia známa osobnosť?

Nemám takú vytipovanú

Kto je tvoj najväčší vzor?

Kiska – odvtedy, čo krátil dane :D

S kým by si sa chcel v živote najviac stretnúť?

S Robertom Ficom :D :D

Aké ženy sa ti páčia?

Blondíny, brunetky a každá, čo má niečo zaujímavé do seba

Najobľúbenejší vtip?

Pýta sa Jožo Jana.
Koľko je 5 plus 5?
Odpoveď:10.
Nemáš pravdu. Je to 11,90.
Nepripočítal si DPH.
He He nevieš ani malú násobilku!!!

https://www.instagram.com/p/BZ-5fmtnGVP/?hl=sk&taken-by=kingdubaj

Zdroj: Manmagazin.sk | Foto: Instagram, Peter Dubaj