Kazma, vlastným menom Kamil Bartošek, je prototypom úspešného chlapca z dediny, ktorý si zo svojej detskej izby začal krôčik po krôčiku plniť svoj sen. Dnes je z neho moderátor veľkého formátu, moderuje večierky, párty a festivaly, zaoberá sa komerčnou tvorbou videí a podieľa sa na kampaniach pre významné spoločnosti čoby kreatívec, videoproducent a social media supporter. 

Dva roky robil vo Fajn rádiu moderátora rannej show. V neposlednom rade ho však všetci poznáme z jeho ONE MAN SHOW, ktorú vysiela online už 6 rokov na službe Stream.cz, čo je najsledovanejšia online relácia na českom internete s miliónovou sledovanosťou. Kazma má 29 rokov, pochádza z moravského Kroměříža, narodil sa v znamení Blíženca a je šťastne zadaný.

30

Čo si naposledy varil?

Takú tú čínsku polievku zo sáčku.

To ale nie je varenie, to sa iba zaleje, vieš o tom?

No ale ja už to považujem za varenie. (smiech) Ja som to skôr jedával na intráku za študenských čias, pretože sme nemali peniaze, a teraz si to z nostalgie občas kúpim. Ale fakt mi to proste chutí.

Je pre teba One Man Show na Stream.cz džob číslo jeden?

Určite nie finančne. Robím to skôr z lásky. Nejaké peniaze z toho samozrejme mám, ale keby som robil iba One Man Show, tak by som nemohol žiť tento život, ktorý žijem. Je to ale stále tá základňa, vec z ktorej som vzišiel a chovám k tomu takú tú vernosť a úctu. Určite ma to neživí, no je to ten základný pilier, z ktorého vychádzajú moje ostatné džoby.

Moderoval si v rádiu, teraz vraj robíš nejaký podnikový časopis.

No to je taká bokovka, ale okrem toho robím ešte kreatívca pre reklamné agentúry, natáčam videá, vymýšľame kampane, to je to, čo teraz robím primárne. To sú veci, ktoré nie sú vidieť, pretože koľkokrát nikto ani nevie, že za tým stojím ja a je to aj účel, aby to nikto nevedel, takže som v pozadí rôznych reklám a kampaní.

35

Vymenovali sme všetko, čo robíš?

Ešte investujem do nehnuteľností, ale to nemá nič spoločné so showbiznisom.

Jeden z posledných dielov One Man show bol natáčaný počas jazdy v really aute, máš pripravené niečo podobné do budúcna?

Doteraz som točil iba v štúdiu, na tom istom pozadí, bolo to statické. Bola to väčšinou iba kamera na statíve, nemal som ani kameramana, nikoho. Ale teraz mám okolo seba taký štábiček, mám svoju produkčnú, mám kameramanov, takže už sa to snažím robiť také akčnejšie. A hlavne sa snažím ísť z toho štúdia von a točiť nejaké outdoorové diely, to ma teraz baví omnoho viac.

Koľko dielov máš vopred natočených?

Ty vole, žiadny. Teraz o tri dni má vyjsť nový diel a ja idem zajtra točiť a budem to do rána strihať, nech to môžem poslať editorom, aby to vyšlo načas.

To je bežný stav?

Ale toto sa nesmie nikde uvádzať, pretože by ma zamestnávateľ zabil! (smiech) Ale je to bohužiaľ bežný stav, no. Koľkokrát si hovorím, že prečo si nepredtočíš 5 dielov dopredu a bude pokoj? Ale ani nie je čas a ja som proste taký, ja tie veci rád robím na poslednú chvíľu, asi rád pracujem pod tlakom.

34

Mal si niekedy počas tých rokov, čo robíš One Man Show prestávku?

Pravidelne 6 rokov vychádza One Man Show každých 14 dní vždy v ten istý deň, a teraz som si prvýkrát dal „prázdniny“.

Ktorého hosťa bolo najhoršie zohnať?

Tých, ktorých bolo najhoršie zohnať, som ešte nezohnal (smiech). Teraz som napríklad veľmi zložito dohadoval Jágra, riešim ho už asi rok. Je to zložité, bol Amerike, vrátil sa, potom to zase nevyšlo. Ale to je človek, ktorý je stále vyťažený a furt je niekde v prdeli, je to proste superstar. No a potom sú tu takí ľudia, ktorým ani nemám odvahu zavolať a chcel by som ich tam, ako, ja neviem, Gott, Klaus, ty vole (smiech), alebo takýto šialenci.

Kto bol najväčší oriešok z tých, čo tam prišli?

Najväčší debil bol Jiří X Doležal, to je človek, ktorý píše asi 20 rokov pre časopis Reflex, je to taká ikona, synonymum toho časopisu. Je taký strašný hulič proste, potetovaný. Ten prišiel, choval sa ako debil a bol tam asi 2 minúty a potom odišiel. A to som ho vyprudil tak, že som mal fakt strach, že mi ju tam napáli. Odišiel hodne nasraný. Vážne som mal strach, že mi ju tam „triskne“, ty vole, (smiech)… čo by bolo super, že áno, pretože mať niečo také natočené je skvelé, určite to za to stojí.

Ale ty si sa už viackrát snažil, aby ti v tom štúdiu niekto dal po hube.

No tak asi 3-4 hostia myslím, že odišli. Občas to je vyhrotené, ale o tom je One Man Show. Pointa tej show je tá, aby som to robil tak, ako to nikto iný nerobí. Aby som tých hostí dostal do situácií, v ktorých ich ľudia v živote neuvidia. Jednoducho máš záruku, že keď si pustíš One Man Show, tak nikde inde toho hosťa v takej situácii neuvidíš.

Kto ťa najviac prekvapil za celú históriu One Man Show?

Dosť ma prekvapil Ladislav Špaček, keď prišiel na natáčanie o 2,5 hodiny skôr, ako bolo dohodnuté. Volali mi zo Streamu, že na mňa čaká hovorca prezidenta republiky a ja som bol v ešte pyžame. Natiahol som nohavice a frčal som tam tak rýchlo, ako som ešte nešiel. Stálo ma to vtedy 2500 Kč a 3 body. Dodnes to od pána Špačka súdne vymáham. (smiech)

Vedel by si nezainteresovanému Slovákovi vysvetliť, ako veľmi populárna je One Man Show?

No mňa by skôr zaujímalo, ako je populárna na Slovensku. Bol som nedávno v Monte Carle v Monaku a banda nejakých slovenských turistov na mňa začala kričať: „Hej, to je Kazma!“ Prišlo za mnou asi 20 ľudí, fotili sa tam so mnou ako blázni 🙂

Keby si mal k niečomu prirovnať, aká je sledovanosť One Man Show?

Neviem, k čomu by som to prirovnal, ty vole, keď tu nič také podobné nie je. Je to jednoducho najsledovanejšia online TV show v krajine.

DSC00067

Keby si to sledovanosťou prirovnal k niečomu v telke?

Tak to televízne noviny, určite. (smiech)

To máš potom klesajúcu úroveň! (smiech)

Tak potom počasie, ty vole! Pokojne tam daj, že je to sledované ako počasie, ty vole.

Otočme list. Ako dobre poznáš Slovensko?

Heleeeeee, no párkrát som tam bol. V Bratislave naposledy. A chodili sme kedysi na Zelenú Vodu, alebo ako sa to volá, so školou. A hlavne ja som študoval so samými Slovákmi v Kunoviciach, to je kúsok od Uherského Hradišťa. Tam bola súkromná vysoká škola a všetci tam práve chodili zo Slovenska študovať. Bolo tam asi 80 % Slovákov… a Sloveniek, s jednou som chodil…

Odkiaľ bola?

Ty vole, to už neviem. (smiech) Nechodil som k nej domov, ja som ju iba brúsil na priváte, ty vole. (smiech)

Keď sa povie Slovensko, čo si vybavíš?

Môj otec vždy hovoril, keď som chodil na Slovensko: „Hele, dávej pozor, Slováci nechodí daleko pro nůž.“

DSC00062

No a keby si si mal vybaviť nejaký obraz?

Neviem, Rytmus (smiech), korbáčiky, príroda, dedinky, ovce, bača… (smiech)

Najlepšia slovenská kapela?

Kontrafakt, jednoznačne.

Druhá najlepšia?

Druhá najlepšia? (smiech) …dlhá pauza… Ty vole! …dlhá pauza… No ako, ja nič nejaké obľúbené nemám… No Name? (smiech)

Najslávnejšia slovenská kapela?

To si myslím, že nejaký ten Elán, alebo niečo také.

A najslávnejšia česká?

No tu napríklad strašne frčia Kabáti, na tie chodí bežne nejakých 70-tisíc ľudí, tí vypredávajú obrovitánské haly. Taká „žumpolácka“ muzika.

DSC00068

Prosím?

„Žumpolácka, že to poslouchají vesničani, víš.“ (smiech)

Mám pre teba jednu zákernú otázku: Poznáš nejaký slovenský film?

Slovenský film? …pauza… To je zákerné! (smiech) … Slo-ven-ský film??? Pamätám si tak slovenské večerníčky, ako tam ten pastier oviec zhasína hviezdy… Preto sa mi vybavili tie ovce… Ty vole, slovenský film? Musíte mať nejaký dobrý film… pauza… No Slováci podľa mňa nemajú žiadny film. Tam ma nebudú mať radi, ty vole! (smiech)

Ktorú Slovensku by si dal bez váhania dole?

Odpoveď na túto otázku ako aj celý rozhovor si môžete prečítať v októbrovom SLOVAK MAN.

Elektronická verzia: http://www.manmagazin.sk/elektornicka-verzia