Neuveriteľný, fenomenálny, neskutočný. Obrovské množstvo pozitívnych superlatívov sa opäť raz pripisuje portugalskému futbalistovi Cristianovi Ronaldovi. Ten svojimi troma gólmi odpálil Atlético Madrid do zabudnutia a posunul svoj tím Juventus FC do štvrťfinále Ligy majstrov. Po tomto výkone navyše našiel spôsob, ako zosmiešniť súpera ešte viac!

Málokto veril, že sa Juventus FC dokáže spamätať z prehry 0:2 v prvom zápase proti Atléticu. To sa totiž vyznačuje skalopevnou obranou, ktorá už mnohokrát dokázala, že si vie poradiť s hráčmi najvyššieho rangu, ako sú Ronaldo, Messi či Neymar. Hviezdny Portugalčan však pred domácou odvetou zbrane rozhodne neskladal a “predpovedal”, že sám troma gólmi zariadi postup talianskeho veľkoklubu ďalej. A ako povedal, tak aj bolo.

Cristiano Ronaldo Juventus

V 27.minúte otvoril skóre a zabezpečil pre “Starú dámu” polčasové vedenie. Tesne po zmene strán pridal hlavou ďalší gól a v absolútnom závere zápasu ukázal pevné nervy, keď premenil pokutový kop. Po skončení stretnutia si neodpustil gesto, ktorým napodobnil súperovho trénera Diega Simeoneho. Ten po úvodnom víťazstve Atlética oslavou smerom k fanúšikom ukazoval, že na výhru “treba mať gule”. A Ronaldo to nielen jemu, ale aj celému Atléticu vrátil aj s úrokmi!