Správy o predčasnom konci Cristiana Ronalda v talianskom Juventuse FC obleteli počas tohto týždňa svetové aj slovenské médiá. Zlé jazyky totiž tvrdili, že po vypadnutí z Ligy majstrov už hviezdny Portugalčan nemá chuť pokračovať v tomto veľkoklube! 

Cristiano Ronaldo bol v posledných rokoch zvyknutý na to, že sa na konci sezóny tešil z triumfu v najprestížnejšej klubovej súťaži sveta. So španielskym Realom Madrid sa mu to podarilo trikrát po sebe a celkovo štyrikrát za uplynulých päť sezón. Jeho tím Juventus FC však v tohtoročnom štvrťfinále šokujúco nestačil na dravých mladíkov Ajaxu Amsterdam.

Prvý zápas na ihrisku Ajaxu síce skončil prijateľnou remízou 1:1, no v domácej odvete hráči “Starej dámy” šokujúco podľahli holandskému súperovi 1:2. A práve po tejto prehre sa začínali ozývať hlasy, že Ronaldo nie je v Turíne spokojný.

Teraz však hráči Juventusu FC spečatili svoj triumf v domácej súťaži už päť kôl pred koncom. Na čele Serie A majú pred druhým SSC Neapol priepastný 20-bodový náskok, takže dobehnúť ich už nie je možné. Práve počas osláv titulu sa talianski novinári horlivo zaujímali o vyjadrenie Cristiana Ronalda k tomu, či bude pokračovať v Turíne aj v ďalšom súťažnom ročníku. Ronaldo sa vyjadril, že to bol pre neho skvelý prvý rok na Apeninskom polostrove, a že sa mu podarilo dobre adaptovať.

Teší sa z triumfu v tretej z veľkých európskych líg, keď sa mu predtým podarilo trikrát ovládnuť ligu v Anglicku a dvakrát v Španielsku. Okrem toho spomenul aj víťazstvo v talianskom superpohári, vďaka ktorému získal v prvej sezóne v Taliansku hneď dve trofeje. Fanúšikov na záver upokojil vyhlásením, že nikam neodchádza a v Juventuse FC ostáva na tisíc percent: „Chceli sme síce dosiahnuť viac, no nedá sa stále iba víťaziť. Budúci rok začneme písať novú kapitolu. Ako som však spomenul, aj táto sezóna je určite úspešná.” 

Cristiano Ronaldo – Juventus FC

Zdroj: Sport.sky.it | Foto|Video: Twitter, YouTube