Policajti v škótskom Rutherglen pri Glasgowe narazili na nezvyčajný problém. Prípad, ktorý vyšetrovali, potrápil aj najskúsenejších mužov zákona. Situácia sa im zdala natoľko vážna, že prípad uzavreli a na pomoc si zavolali kňaza.

Dom v Rutherglen mohol na prvý pohľad vyzerať úplne nevinne. Vnútri sa však diali čudné, nevysvetliteľné veci. Matka s násťročným synom, ktorí tam bývali, opisovali, ako: „Oblečenie lietalo po izbe, svetlá sa samé vypínali a keď sa zažali, tienidlá na nich boli hore nohami, dvierka trúby sa otvárali a zatvárali, dokonca psa, ktorý sa hral v záhrade, našli sedieť na vrchu dvojmetrového plota.“

Policajti, ktorým bol prípad pridelený, si najprv mysleli, že musí ísť o nejaký psychický problém obyvateľov domu. Takéto čosi sa predsa deje len vo filmoch. Avšak keď dom navštívili, aj tí najskúsenejší z nich potvrdili, že sa v živote s ničím podobným nestretli.

Škótska polícia oficiálne potvrdila, že jej členovia boli svedkami „ťažko vysvetliteľných incidentov“, ale keďže podľa nich nedošlo ku zločinu, stiahli sa. Ponúkli rodine pomoc, vrátane lekárov, sociálnych pracovníkov a kňaza, ktorý dom požehnal. Svet, v ktorom žijeme, je očividne omnoho tajomnejší a strašidelnejší, než by sme na prvý pohľad povedali.

Zdroj: ucatholic.com |  Foto: flickr.com