Hoci by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že tvrdšia hudba nejako vymiera, nie je tomu tak. A to ani náhodou. To, že sa takáto hudba z komerčných rádií na nás veľmi nevalí, neznamená, že by sa rockové či metalové skupiny nejako strácali. Tieto známe a obľúbené skupiny vydajú najočakávanejšie albumy tohto roku!

Linkin Park

Americká hardrocková/nu-metalová skupina je dobre známa po celom svete a po troch rokoch vydáva nový album. Presný dátum ešte členovia skupiny neohlásili, no o tom, že to bude v roku 2017, netreba pochybovať. Momentálne má vraj skupina dostatok materiálu a v súčasnosti už len vyberá to najlepšie!

Nickelback

Kanadskí rockeri Nickelback taktiež nezaháľajú a v júni vydajú album Feed the Machine, ktorý bude deviatym radovým albumom skupiny. Kvalitnú ochutnávku nám ponúkli už pred pár dňami, a to v podobe rovnomenného singlu.

System of a Down

Dočkáme sa nemožného? Americkí rockeri SOAD by mali v tomto roku vydať po dvanástich rokoch nový album. Aspoň to v decembri oznámil bubeník John Dalmayan. A údajne má ísť o poriadne vymakaný album. Tak sa nechajme prekvapiť.

Deep Purple

Ani takmer polstoročie na scéne neuberá na kvalitách legendárnej anglickej skupiny Deep Purble, ktorá v apríli vydá jubilejný dvadsiaty album. Ochutnávka z albumu taktiež vyšla pred pár dňami.

Suicide Silence

Piaty radový album vydá už 24. februára americká deathcorová skupina Suicide Silence, ktorá úvodným singlom nesklamala. Tento štýl hudby však v našich rádiách rozhodne počuť nebudete…

Bullet For My Valentine

Skvelá waleská skupina nezaháľa a necelé dva roky po vydaní kvalitného albumu Venom vydala singel “Don´t need you”, ktorý má byť predzvesťou nového albumu. Tešíme sa!

Ďalšie skupiny s novými albumami

Okrem spomínaných skupín nezaostali pozadu ani desiatky ďalších, medzi ktoré patria legendárni deathmetalisti Obituary, speedmetalová skupina Dragonforce, ktorá má údajne ešte pritvrdiť, ďalej Falling in Reverse, Dead By April či Mastodon. No a nové DVD-čka pripravujú Arch Enemy či nórska blackmetalová legenda Dimmu Borgir!

[poll id=”37″]

Zdroj: YouTube | Foto: Facebook