Aj vám ide na nervy, keď máte pri nejakej činnosti trebárs cez počítač zapnutú hudbu a keď si chcete prepnúť pesničku, musíte sa postaviť a spraviť pár klikov na myšku?dn23210-1_1200

To bol len jednoduchý príklad toho, že niektoré veci ešte stále musíme robiť manuálne. Ale keďže veda a technika idú nonstop popredu, už čochvíľa sa to môže zmeniť vďaka obyčajnému náramku. Teda, nie až tak obyčajnému, ale takému, ktorý dokáže bezdrôtovo ovládať smartfón, počítač či ďalšie obľúbené digitálne zariadenia len za pomoci gest.

002

MYO’s gesture control armband stačí opásať okolo predlaktia, na ktorom bude sledovať pohyby svalov či rotácie paží a tieto gestá preloží do elektrických impulzov.

003

K dispozícii je aj dych vyrážajúce video, v ktorom nám Stephen Lake, spoluzakladateľ startupu Thalmic Labs podieľajúcom sa na vývoji novinky, ukáže, čo všetko dokáže táto výnimočná vecička.

001

Verejnosť bola s produktom oboznámená už vo februári a o mesiac na to už boli zaznamenané objednávky za vyše 3,7 milióna dolárov. Náramok by sa mal k zákazníkom dostať už počas tejto jesene.